Dobry start Wisły. MMTS uległ w Orlen Arenie

6 wrz 2015, 10:28

Piłkarze ręczni Wisły Płock w inauguracyjnej kolejce rozgrywek PGNIG Superligi pokonali MMTS Kwidzyn 31:23 (16:11).

Pierwszą bramkę w rozgrywkach 2015/2016 dla swojego zespołu zdobył Marco Oneto, który wykorzystał podanie od Bartosza Konitza. Kwidzynianie odpowiedzieli bramką Michała Pereta.

Wisła szybko wypracowała przewagę bramkową. Po kilku łatwych trafieniach Adama Wiśniewskiego oraz najnowszego nabytku, Dmitrija Żytnikowa prowadziła już 6:3. Po drugiej stronie parkietu defensywa z Rodrigo Corralesem na czele skutecznie murowała własną bramkę.

Ataków ofensywnych Wisły nie sposób było zatrzymać zawodnikom MMTS. Przemysła Zadura i Przemysław Rosiak trafili na ławkę kar. Aktywne poczynania Marka Szpery i Macieja Pilitowskiego były tłamszone przez defensywę Nafciarzy. Grając w Osłabieniu Kwidzyn stracił kolejne bramki. Po kontrze Michał Daszek podwyższył prowadzenie do 13:7. W przerwie wynik zatrzymał się na stanie 16:11.

Druga połowa nie przyniosła zmian w postawie obydwu drużyn. Przewaga bramkowa dobrze grających płocczan ciągle rosła. Po kilku kontratakach i bramkach Valentina Ghionei Wisła prowadziła już 21:13. MMTS nie potrafił nawiązać równorzędnej walki z wicemistrzem Polski i wysoko przegrał w Orlen Arenie.

Orlen Wisła Płock – MMTS Kwidzyn 31:23 (16:11). Orlen Arena.

Orlen Wisła: Corrales, Wichary – Wiśniewski 5, Ghionea 4/2, Racotea 4, Zelenović 4, Daszek 3, Oneto 3, Rocha 3/1, Montoro 2, Zhitnikov 2, Tarabochia 1, Konitz, Nikcević.
Kary: 6 min (Konitz, Oneto, Racotea).

MMTS: Dudek – Zadura 4, Genda 3, Pilitowski 3, Rosiak 3/2, Klinger 2, Nogowski 2/1, Seroka 2, Kryszeń 1, Peret 1, Potoczny 1, Szczepański 1, Janikowski, Mroczkowski, Szpera.
Kary: 12 min (Klinger 2x, Nogowski, Rosiak, Szpera, Zadura).