Doskonały występ Huberta Hurkacza w Stuttgarcie. Polak zagra w finale debla!

Aktualizacja: 11 cze 2022, 15:56
10 cze 2022, 16:47

Hubert Hurkacz i Mate Pavić awansowali do finału debla w turnieju ATP BOSS Open w Stuttgarcie. Polsko-chorwacka para w półfinale pokonała Rohana Bopanna i Denisa Shapovalova w dwóch setach (7:6 [7:1), 7:6 [7:5]).

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Hurkacz rozczarował w singlu, ale czaruje w deblu

W czwartek Hubert Hurkacz przegrał ze znacznie niżej notowanym Węgrem Martonem Fuscovicsem i ostatecznie odpadł z turnieju w Stuttgarcie. Na szczęście polskiemu tenisiście znacznie lepiej poszło na niemieckich kortach w piątek. W parze z Mate Paviciem wywalczył awans do finału debla. Ofiarami Polaka i Chorwata padli Rohan Bopanna i Denis Shapovalov.

Pierwszy set piątkowego meczu był bardzo wyrównany. Żadna para nie straciła gema przy swoim serwisie, a do jego rozstrzygnięcia potrzebny był tie-break. W tym lepsza okazała się polsko-chorwacka para, która zwyciężyła aż 7:1.

Bliźniaczy przebieg miała gra w drugim secie. W tej części gry również przy stanie 6:6 potrzebny był tie-break. Na jego początku lepiej radzili sobie Bopanna i Shapovalov, którzy w pewnym momencie prowadzili już czterema punktami. Ostatecznie przegrali jednak trzy serwisy, zarazem zaprzepaszczając swoje szanse na awans do upragnionego finału.

W ostatnim meczu Hurkacz i Pavić zagrają ze zwycięzcami meczu Pauetz/Venus – Martin/Mies. Drugi półfinał turnieju ATP w Stuttgarcie zaplanowano na 11 czerwca. Początek już o godzinie 13:00.