Dobry występ Polaków na MŚ

31 paź 2015, 22:07

22 medale przywiozą z Belgradu polscy kickbokserzy na mistrzostwach świata w kickboxingu, które odbyły się Belgradzie.

Na najwyższym stopniu podium stanęli: Iwona Nieroda (56 kg, Diament Pstrągowa) i Marta Waliczek (60 kg, Beskid Dragon Bielsko-Biała), kick light – Dorota Godzina (55 kg), Paulina Jarzmik (60 kg, obie X Fight Piaseczno), Mateusz Jereczek (89 kg, Kartuski Klub Kickboxingu Rebelia), Piotr Wypchał (94 kg, Krakowska Akademia Taekwondo) i Michał Bławdziewicz (+94 kg, Palestra Warszawa), K-1 – Paulina Bieć (+70 kg, Gym Fight Wrocław).

Srebrne medale zdobyli: w formule kick light Jerzy Wroński (74 kg, Palestra Warszawa) i 33-letni Wojciech Wiśniewski (79 kg, Zamek Expom Kurzętnik) oraz w K-1 Paweł Stępniewski (57 kg, Palestra Warszawa) i Arkadiusz Kaszuba (81 kg, Rzeszowski Klub Sportów Walki).

Nasi rodacy zdobyli także 10 srebrnych medali: low kick – Joanna Walkiewicz (48 kg, SKKB Kielce), Katarzyna Jaworska (65 kg, PACO Katowice), Kamila Bałanda (70 kg, Champion Gdańsk) i Jan Lodzik (63,5 kg, Tajfun Legionowo), kick light – Anna Knobel (50 kg, Beniaminek 03 Stargard Gdański), Monika Kędzierska (65 kg, Sparta Chrzanów), Agnieszka Wiśniewska (70 kg, X Fight Piaseczno), K-1 – Małgorzata Dymus (56 kg, Fighter Wrocław), Marcin Kret (71 kg), Dawid Kasperski (86 kg, obaj Puncher Wrocław).

W zawodach wzięło udział 669 zawodniczek i zawodników. Polskę reprezentowało 43 biało-czerwonych. W klasyfikacji medalowej nasi rodacy zajęli 3 miejsce.