Strona główna Sporty zimowe Skoki narciarskie Domen Prevc wygrywa pierwszy trening. Polacy potwierdzają dobrą dyspozycję

Domen Prevc wygrywa pierwszy trening. Polacy potwierdzają dobrą dyspozycję

0
Foto: Karolina Koster

Po kilku miesiącach oczekiwania wraca karuzela Pucharu Świata w skokach narciarskich. Sezon 2016/2017 rozpoczynamy w fińskiej Ruce k. Kuusamo, gdzie ostatni raz inauguracja całego cyklu odbyła się w 2011 roku. Pierwszy oficjalny trening padł łupem Domena Prevca (Słowenia), który zdeklasował rywali oddając skok na odległość 142 metrów. Najlepszym z Polaków popularny “Wiewiór” – Piotr Żyła, który zajął 7. miejsce po świetny skoku na 138,5 metra! 

Jako pierwszy z Polaków na skoczni zameldował się Aleksander Zniszczoł, który oddał skok na odległość 119 metrów. Następny był Klemens Murańka, który zaprezentował się bardzo dobrze skacząc na odległość 125 metrów. Następnym z naszych reprezentantów był Piotr Żyła, który wykorzystał doskonałe warunki pogodowe i wylądował na odległości 138,5 metra!

Niedługo po nim na belce pojawił się zwycięzca Letniej Grand Prix – Maciej Kot, który potwierdził swoją wysoką formę, oddając skok na odległość 134,5 metra. Dobrą dyspozycję potwierdził również skaczący chwile później Dawid Kubacki, który oddał skok na odległość 133 metrów. Trochę słabiej spisał się Stefan Hula, który wylądował na odległości 116,5 metra. Ostatnim z Polaków był dwukrotny Mistrz Olimpijski – Kamil Stoch, który oddał poprawny skok na odległość 122,5 metra.

 

Komentarze