Dominacja Jastrzębskiego Węgla. Efektowna wygrana na zakończenie fazy grupowej LM!

17 sty 2024, 20:01

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla zakończyli zmagania w fazie grupowej Ligi Mistrzów CEV pewnym zwycięstwem. Mistrzowie Polski ograli przed własną publicznością 3:0 (25:17, 25:16, 25:19) niemiecki SVG Lüneburg i potwierdzili swoją dominację w grupie D.

Gładkie zwycięstwo Jastrzębskiego Węgla

W pierwszym secie siatkarze Lüneburga byli w stanie postawić się mistrzom Polski tak naprawdę tylko w pierwszych kilku akcjach. Później jastrzębianie weszli na swój optymalny poziom i wypracowali sobie przewagę, której nie oddali do samego końca. Pewnie wygrali tę partię 25:17.

W drugim secie dominacja Jastrzębskiego Węgla była zdecydowana i bezdyskusyjna. Już podczas pierwszej przerwy technicznej prowadzili różnicą czterech punktów, a z biegiem czasu tylko powiększali tę różnicę. Finalnie, bez większych problemów, triumfowali 25:16.

Trzecia partia rozpoczęła się od skutecznych ataków Lüneburga, który prowadził 5:3. Mistrzowie Polski szybko jednak wrócili do gry i wyrównali stan meczu, a później pokazali rywalom, kto w tym spotkaniu jest lepszy. Pewnie wygrali 25:19 i całe spotkanie 3:0.

Jastrzębski Węgiel – SVG Lüneburg 3:0 (25:17, 25:16, 25:19)

Tabela końcowa grupy D

1. Jastrzębski Węgiel – 5 wygranych, 1 porażka, 15 punktów, sety 15:6
2. Club Voleibol Guaguas – 3 wygrane, 3 porażki, 10 punktów, sety 12:11
3. SVG Lüneburg – 2 wygrane, 4 porażki, 6 punktów, sety 7:13
4. Czeskie Budziejowice – 2 wygrane, 4 porażki, 5 punktów, sety 8:14

ŁKS Commercecon w ćwierćfinale Ligi Mistrzyń! Kapitalny mecz na zakończenie fazy grupowej