Strona główna Siatkówka PlusLiga Dominik Depowski specjalnie dla polski-sport.pl: Każdy z nas chciałby zająć pierwsze miejsce

Dominik Depowski specjalnie dla polski-sport.pl: Każdy z nas chciałby zająć pierwsze miejsce

0

Zapraszamy do lektury rozmowy z 22-letnim przyjmującym Asseco Resovii Rzeszów, a mianowicie Dominikiem Depowskim, który w rozmowie z naszym portalem zdradził m.in. jakie stawia sobie cele oraz jakie były powody porażki w spotkaniu z Zawierciem. 

Marta Korzańska: Czego zabrakło w spotkaniu z Aluronem Virtu Wartą Zawiercie, aby zakończyć spotkanie zwycięsko?

Dominik Depowski: Można powiedzieć, że chłodnej głowy. W naszej drużynie pojawiła się pewna nerwowość, której nie mogliśmy opanować i myślę, że przez to pojawiały się proste błędy.

M.K.: Czy ta porażka pozytywnie na Was wpłynęła? Pytam w kontekście zwycięstwa w kolejnym meczu.

D.D.: Z pewnością. Byliśmy bardzo zmotywowani przed meczem z Bydgoszczą. Chcieliśmy się odbudować i wygrać to spotkanie za trzy punkty.

M.K.: Waszym kolejnym rywalem będzie ONICO Warszawa, która w ostatniej kolejce pokonała Jastrzębski Węgiel 3:0. Czujecie respekt przed tym spotkaniem? Spodziewacie się trudnego meczu?

D.D.: Na pewno to będzie bardzo trudne spotkanie. Warszawa ostatnio prezentuje bardzo wysoki poziom. Dla przykładu chociażby pokazując to w meczu z Jastrzębskim, gdzie wygrywa 3:0. Między nami nie ma dużej różnicy punktowej w tabeli także z pewnością to będzie trudny mecz pełen walki.

M.K.: Dzięki ostatnim zwycięstwom pniecie się w tabeli punktowej. Jakie cele w tym sezonie stawia sobie Asseco Resovia Rzeszów?

D.D.: Tak, staramy się piąć w górę tabeli wygrywając każdy mecz. Na pewno każdy z nas w drużynie chciałby zająć pierwsze miejsce na koniec sezonu i do tego dążymy. Zrobimy wszystko żeby się tam znaleźć.

M.K.: A jaki cel w stawiasz sam sobie?

D.D.: Chciałbym się polepszyć i rozwinąć. Przy okazji staram się wspierać drużynę, abyśmy wspólnie podnosili swój poziom sportowy. Mam nadzieję, że po sezonie będę zadowolony, że zrobiłem wszystko, aby tak się stało.

M.K.: Jak możesz ocenić trenera Serniottiego i sposób prowadzenia drużyny pod jego wodzą?

D.D.: Jak każdy trener ma swoje zasady do których się stosujemy. Jak do tej pory bardzo mi się podoba sposób prowadzenia drużyny. Treningi są bardzo dobrze zaplanowane, więc jak najbardziej na plus.

M.K.: Dziękuję za rozmowę!

D.D.: Również dziękuję!

Komentarze