Dominika Sobolska przenosi się do ligi tureckiej!

1 wrz 2018, 22:54

Grająca na pozycji środkowej, 26-letnia reprezentantka Belgii, Dominika Sobolska w nadchodzącym sezonie będzie występować w Tureckim zespole Çanakkale Belediyespor.

W poprzednim sezonie ligowym Dominika Sobolska występowała w zespole BKS Bielsko-Biała, z którym w rozgrywkach Ligi Siatkówki kobiet zajęła 7 pozycję, natomiast w Pucharze Polski zmagania jej zespół zakończył na ćwierćfinale. W przeszłości zawodniczka miała okazję do występów w klubach Włoskich, a także Belgijskich, jednak nie odniosła tam wielkich sukcesów, poza zdobyciem srebrnego medalu I ligi Belgijskiej w 2008 roku z Volley De Haan. Największym sukcesem drużynowym dla zawodniczki jest zdobycie w 2014 roku Mistrzostwa Polski oraz Pucharu Polski, występując w zespole Chemika Police.

Jak podają Tureckie media, oficjalne podpisanie kontraktu przez zawodniczkę ma nastąpić w przyszłym tygodniu. Çanakkale Belediyesiw ostatnim sezonie ligi Tureckiej zajęło 11 pozycję i zgodnie z zasadami w nadchodzącym sezonie powinien spaść do niższej ligi, ale z występów w lidze wycofał się Seramiksan, dzięki temu Çanakkale, pozostanie w lidze na kolejny sezon. Tytułu mistrzowskiej w nadchodzącym sezonie będzie bronić zespół VakifBank Stambuł. Rozpoczęcie sezonu ligowego zostało zaplanowane na 14 października.