Pływanie. Dominika Sztandera z rekordem Polski i awansem na igrzyska!

24 lip 2023, 11:08

Podczas mistrzostw świata w pływaniu w Fukuoce Dominika Sztandera ustanowiła nowy rekord Polski na 100 metrów stylem klasycznym, a także wypełniła minimum kwalifikacyjne do igrzysk olimpijskich w Paryżu. W stolicy Francji zaprezentuje się również Ksawery Masiuk.

Świetny wynik Dominiki Sztandery

Będąca rekordzistką Polski Dominika Sztandera już w pierwszym wyścigu pokazała się z bardzo dobrej strony. Dopłynęła do mety z czasem 1.06,24 i poprawiła dotychczasowych najlepszy wynik na dystansie 100 metrów stylem klasycznym. Dodatkowo awansowała do półfinału z 7. wynikiem, a także spełniła minimum kwalifikacyjne do igrzysk w Paryżu.

Na przyszłorocznych IO w stolicy Francji zaprezentuje się również Ksawery Masiuk, który uzyskał minimum w eliminacjach na 100 metrów stylem grzebietowym. Polak dopłynął do mety z czasem 53,15, a lepsi od niego byli jedynie Chińczyk Jiayu Xu (52,87) i Węgier Hubert Kos (53,12).

Pozostali reprezentaci Polski wypadli słabiej

W eliminacyjnych wyścigach zaprezentowało się także dwoje innych reprezentantów Polski. Adela Piskorska zajęła 17. miejsce w wyścigu na 100 metrów stylem grzebietowym (1.00,51), a Kamil Sieradzki był 25. na 200 metrów stylem dowolnym (1.47,34). Nie dało im to awansu do kolejnego etapu rywalizacji.

Na poprzednich mistrzostwach świata w pływaniu w Budapeszcie biało-czerwoni zdobyli dwa medale. Katarzyna Wasick wywalczyła srebro na 50 metrów stylem dowolnym, natomiast Ksawery Masiuk sięgnął po brąz na 50 metrów stylem grzbietowym.

To się wydarzyło! Polscy siatkarze wygrywają Ligę Narodów 2023!