Dopiero wrzesień, a Barcelona już z pierwszym trofeum!

4 wrz 2016, 00:40

Bez niespodzianki zakończyło się spotkanie o Superpuchar Hiszpanii pomiędzy FC Barceloną, a Helvetią Anaitasuna. Mistrzowie Hiszpanii wygrali 38:30, a dwie bramki do sukcesu dołożył Kamil Syprzak.

Dla katalońskiego klubu było to piąte zwycięstwo z rzędu, a zarazem 19 w 31 edycji krajowego Superpucharu.

W kadrze Barcelony mogły zaprezentować się tegoroczne nowe nabytki m. in Timothey N’Guessan, Dika Mem, Valero Rivera, Lasse Anderson czy Borko Ristovski. Mimo to piłkarze Helvetii postawili ciężki warunki na boisku, a do przerwy przegrywali tylko 15:17. W drugiej połowie Barcelona prowadziła niewielką różnicą bramek, dopiero w 55 minucie wyszła na wyższe prowadzenie niż cztery bramki i przypieczętowała zwycięstwo w rozgrywkach.

Dwie bramki rzucił obrotowy reprezentacji Polski, Kamil Syprzak (2/2 – 100%).

FC Barcelona Lassa – Helvetia Anaitasuna 38:30 (17:15).

Najwięcej bramek: Kirył Lazarov 6 (Barcelona) Mikel Aguirrezabalaga 6 (Helvetia), Xabier Etxeberria 5 (Helvetia), Sorhaindo 5 (Barcelona), Raul Entrrerios 5 (Barcelona).