Dramat Piotra Tarkowskiego. Musiały interweniować służby medyczne

15 sie 2022, 13:31

Nie tak wyobrażaliśmy sobie występ utalentowanego Piotra Tarkowskiego na lekkoatletycznych mistrzostwach Europy w Monachium. Polski sportowiec został zniesiony na noszach zaraz po tym, jak wylądował w piaskownicy podczas eliminacji skoku w dal.

Tarkowski już nie powalczy o wymarzony medal w Monachium

Liga Typerów Polski-Sport.pl

O wielkim pechu może mówić Piotr Tarkowski. 23-latek prezentował w ostatnich miesiącach naprawdę dobrą formę i do Niemiec wybrał się z szansami nawet na medal. Polak nie będzie miał jednak szans rywalizować o czołowe lokaty, gdyż doznał kontuzji podczas eliminacji skoku w dal.

Tarkowski w pierwszej próbie wylądował poza granicą 8 metrów. Niestety, ta okazała się spalona, a co najgorsze, zawodnik tuż po wylądowaniu złapał się za lewą nogę i zaczął zwijać się z bólu. Okazało się, że 23-latek doznał poważnej kontuzji kostki.

Grymas bólu na twarzy Tarkowskiego od razu zdradzał, że stało się coś naprawdę poważnego. Polak nie był w stanie nawet stanąć na nogi, a do zawodnika natychmiast musiały udać się służby medyczne. Po kilku chwilach lekkoatleta opuścił stadion przy asyście lekarzy. Nie ma jeszcze oficjalnego komunikatu, co dokładnie stało się 23-latkowi.

Przypomnijmy, że lekkoatletyczne mistrzostwa Europy w Monachium potrwają od 15 do 23 sierpnia. Polski Związek Lekkiej Atletyki wysłał na te zawody aż 81 sportowców. Kilkoro z nich zdobyło medale już pierwszego dnia zawodów, w tym m.in. Marlena Karwacka, Urszula Łoś i Nikola Sibiak, które sięgnęły po brązowe medale w sprincie drużynowym w kolarstwie torowym.

Polki zachwyciły w Monachium. Dwa medale ME w kolarstwie torowym

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA