Polki zachwyciły w Monachium. Dwa medale ME w kolarstwie torowym

15 sie 2022, 08:32

Polki świetnie spisały się podczas mistrzostw Europy w kolarstwie torowym rozgrywanych w Monachium. Marlena Karwacka, Urszula Łoś i Nikola Sibiak sięgnęły po brązowe medale w sprincie drużynowym. Natomiast Nikola Wielowska stanęła na najniższym stopniu podium w scratchu na 10 kilometrów.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Polki trzecie w sprincie drużynowym

Tegoroczny czempionat na Starym Kontynencie w kolarstwie torowym odbywa się w Monachium. W piątkowych konkurencjach reprezentacja Polski zdobyła pierwsze skalpy tej imprezy. Biało-Czerwone w składzie Marlena Karwacka, Urszula Łoś i Nikola Sibiak przystąpiły do sprintu drużynowego.

Współzawodnictwo kobiet okazało się niesamowicie wyrównaną rywalizacją. Polski tercet przez dłuższą chwilę był wyraźnie na czele. Jednak tuż przed metą stracił wypracowaną przewagę, co wystarczyło do wyprzedzenia Francuzek o 0,177 sekundy. Przypomnijmy, że długość toru wynosi 200 metrów. Karwacka, Łoś oraz Sibiak zdobyły brązowe medale mistrzostw Europy w Monachium. Złoto wywalczyły Niemki, natomiast srebro Holenderki.

Nikola Wielowska brązową medalistką w scratchu na 10 km

Na tym nie koniec biało-czerwonych sukcesów podczas niemieckich zawodów. Z kapitalnej strony w scratchu na 10 kilometrów zaprezentowała się Nikola Wielowska, która zgarnęła brązowy medal. Lepsze od zawodniczki z Darłowa na tym dystansie były tylko Anita Yvonne Stenberg z Norwegii i Brytyjka Jessica Roberts.

Kolarki miały do pokonania czterdzieści okrążeń specjalnie zbudowanego toru. Wielowska jechała w peletonie na pełnej koncentracji, czekając na odpowiedni moment do ataku. Ten nadszedł na dwa okrążenia przed metą. 19-latka fenomenalnie dyktowała tempo i finiszowała tuż za wspomnianymi rywalkami z Norwegii oraz Wielkiej Brytanii.

Nikola Wielowska to jedna z najbardziej utalentowanych zawodniczek w swojej kategorii wiekowej, a teraz również wśród seniorów. 19-latka lata temu dwukrotnie sięgnęła po juniorskie mistrzostwo Europy (sprint drużynowy i kolarski wielobój omnium).

Duży sukces Katarzyny Niewiadomej. Ile zarobiła w Tour de France Femmes?