Dreszczowiec w Kielcach! Vive traci punkt

15 paź 2017, 21:12

Vive po raz kolejny po remisie z Flensburgiem zremisowało 32:32, tym razem z Veszprem. Decydujący cios zadał Gasper Marguc na pięć sekund przed końcową syreną, więc to goście mogą cieszyć się z wywalczenia punktu.

Przez większość czasu gra układała się pod dyktando Vive, które szybko wyszło na prowadzenie po świetnych indywidualnych akcjach Alexa Dujszebajewa i kontrach Manuela Strleka (5:2). Wkrótce jednak kontaktową bramkę rzucił Dragan Gajić, pomimo wcześniejszych dobrych obron Sławomira Szmala (6:5).

W następnych minutach pierwszej części Vive prowadziło zazwyczaj jedną bramką. Po udanych blokach defensywy do kontry wyszedł Mateusz Jachlewski, zaś w powietrze wyskoczył Krzysztof Lijewski i w hali Legionów wynik wskazywał na 11:7 dla gospodarzy.

Przed przerwą starcie było wyrównane i nawet mistrz Węgier przez moment był na prowadzeniu po golu Blaza Blagotinseka (15:14). Jednak ostatnia minuta należała do Darko Djukicia. Kielecka lokomotywa na skrzydle zagwarantowała dwa trafienia dla swojego zespołu (16:15).

W drugiej połowie wyrównanej gry ciąg dalszy. Kwadrans przed jej końcem zwiększyła się przewaga kielczan (25:22). Ten wynik podział mobilizująco na Rolanda Miklera, który wybronił kilka ważnych piłek pod rząd i po bramce Mate Lekaia był znów remis (25:25). Vive odskoczyło jeszcze na dwie bramki po dobitce Strleka (30:28), ale w ostatniej minucie wyrównujące trafienie zaliczył Blagotinsek (31:31).

W ostatniej akcji polskiej drużyny Michał Jurecki został trafiony w twarz przez Timuzsina Schucha, za co ten otrzymał od razu niebieską kartkę. Rzut karny pewnie wykonał Karol Bielecki (32:31), ale goście mieli jeszcze 25 sekund na wyrównanie. Doprowadził do niego Gasper Marguc i Vive, grające świetną piłkę, musiało zadowolić się jednym punktem.

PGE Vive Kielce – Telekom Veszprem 32:32 (16:15)

PGE Vive: Szmal, Wałach – M. Jurecki 3, Kus, Dujszebajew 7, Aguinagalde 2, Bielecki 3 (3/4), Jachlewski 2, Strlek 5, Janc 4, Lijewski 1, Jurkiewicz, Zorman, Mamić 1, Djukić 4 (2/3). Trener: Dujszebajew

Veszprem HC: Mikler, Alilović – Manaskov 2, Schuch, Ilić 5 (2/3), Tönnesen 6, Gajić 3, A. Nilsson 2, Ugalde 1, Accambray 1, Marguč 3, Ancsin, Terzić, Sulić, Blagotinšek 5, Lékai 4. Trener: L. Vranjes

Sędziowie: S. Nikolov, G. Nachevski (Macedonia)

Kary: Niebieska kartka i 2 min – T. Schuch (Veszprem), Gajić (Veszprem) – 4 min, Terzić (Veszprem) – 2 min, Blagotinsek (Veszprem) – 2 min, Ugalde (Veszprem) – 2 min, Jurkiewicz (Vive) – 2 min, Jachlewski (Vive) – 2 min, Jurecki (Vive) – 2 min, Janc (Vive) – 2 min