Drugie złoto Cieślara na Uniwersjadzie!

29 sty 2015, 18:07

Adam Cieślar zdobył drugi złoty medal w kombinacji norweskiej podczas zimowej uniwersjady rozgrywanej na Słowacji. Medal brązowy wywalczył natomiast inny z Biało-czerwonych – Mateusz Wantulok.

W biegu najlepiej wypadł David Welde (27.20,6 min). Przyznano mu 120 pkt i od tego wyniku odejmowano różnice na trasie kolejnych kombinatorów norweskich. Drugi rezultat uzyskał Cieślar, który był wolniejszy od Niemca o 39,0 s i do skoków przystąpił ze 111 pkt, a trzecie miejsce zajął Rosjanin Samir Mastijew (1.01,0; 105 min).

Po pierwszej serii skoków na prowadzenie wyszedł Adam Cieślar, który oddał bardzo dobry skok na odległość 89,5 m. Na drugie miejsce spadł Welde, który zepsuł swoją próbę, skacząc tylko 77 m.

W drugiej serii Polak potwierdził, że jest w dobrej formie i utrzymał prowadzenie (skok 88,5 m), zdobywając tym samym drugi złoty medal na tegorocznej uniwersjadzie. Tytuł wicemistrzowski przypadł ponownie Davidovi Welde (skok 87 m), natomiast na najniższym stopniu podium stanął – po bardzo dobrym drugim skoku (94 m) – Mateusz Wantulok. Kolejny z Biało-czerwonych, Paweł Słowiok, zajął ósme miejsce (skok 83,5 m), a Wojciech Marusarz został sklasyfikowany na dwudziestym trzecim miejscu (76,5).

Już w sobotę zawody drużynowe w których Polacy będą walczyć o zwycięstwo!