Strona główna Siatkówka Mistrzostwa Europy Te drużyny zawalczą o Mistrzostwa Europy 2019!

Te drużyny zawalczą o Mistrzostwa Europy 2019!

0

Rozlosowane zostały grupy eliminacyjne do Mistrzostw Europy kobiet i mężczyzn, które odbędą się w 2019 roku. Jeden z turniejów, w którym walczyć będą reprezentacje żeńskie zostanie rozegrany w Polsce.

Zarówno żeńska jak i męska reprezentacja naszego kraju mają zapewniony udział w przyszłym czempionacie Europy. W każdym z turniejów dwanaście zespołów jest już pewnych swojego występu. Drugie tyle będzie walczyć w kwalifikacjach. Zawody eliminacyjne odbędą się pod koniec sierpnia 2018 roku, a zakończą w styczniu 2019.

ME 2019 mężczyzn:

Udział w czempionacie zapewniony ma czterech gospodarzy nadchodzącego turnieju, czyli Francja, Słowenia, Belgia i Holandia. Ponadto, osiem najlepszych drużyn ostatnich Mistrzostw – Rosja, Niemcy, Serbia, Włochy, Bułgaria, Czechy, Polska oraz Turcja. Pretendenci do udziału w turnieju zostali podzieleni na siedem grup.

Grupa A: Finlandia, Dania, Rumunia
Grupa B: Estonia, Łotwa, Izrael
Grupa C: Słowacja, Czarnogóra, Mołdawia, Islandia
Grupa D: Portugalia, Chorwacja, Austria, Albania
Grupa E: Hiszpania, Białoruś, Norwegia, Gruzja
Grupa F: Ukraina, Macedonia, Węgry, Szwajcaria
Grupa G: Grecja, Szwecja, Azerbejdżan, Luksemburg

Awans do MŚ 2019 wywalczą zwycięzcy wszystkich grup oraz pięć reprezentacji z najlepszymi wynikami, które uplasują się na drugiej pozycji. Biorąc pod uwagę to, że w dwóch grupach są trzy zespoły, a w pozostałych pięciu cztery, wynik spotkania z zespołem z ostatniego miejsca nie będzie brany pod uwagę przy porównywaniu wyników zespołów z drugiego miejsca w tabeli. W ramach grup każdy zagra z każdym dwa mecze – jeden na wyjeździe i jeden u siebie.

ME 2019 kobiet:

Udział w turnieju głównym mają zagwarantowane drużyny gospodarzy Turcja, Polska, Węgry, Czechy, jak również Serbia, Holandia, Azerbejdżan, Włochy, Rosja, Białoruś, Niemcy i Bułgaria, czyli najlepsze siedem zespołów tegorocznego czempionatu Europy. O możliwość walki w turnieju zagrają 24 reprezentacje, które zostały podzielone na sześć grup, po cztery drużyny każda.

Grupa A: Belgia, Izrael, Słowenia, Islandia
Grupa B: Chorwacja, Szwajcaria, Austria, Albania
Grupa C: Ukraina, Czarnogóra, Grecja, Norwegia
Grupa D: Francja, Portugalia, Gruzja, Dania
Grupa E: Słowacja, Finlandia, Estonia, Szwecja
Grupa F: Rumunia, Hiszpania, Łotwa, Bośnia i Hercegowina

Podobnie jak w turnieju mężczyzn, awans na Mistrzostwa Europy uzyskają dwie pierwsze drużyny z tabeli każdej grupy. Tak samo również reprezentacje będą grać w systemie “każdy z każdym” – u siebie oraz na wyjeździe.

 

Komentarze