Strona główna Siatkówka PlusLiga Dušan Petković nowym atakującym bełchatowskiej Skry!

Dušan Petković nowym atakującym bełchatowskiej Skry!

0
fot: CEV

Dušan Petković, 27 letni zawodnik będzie nowym atakującym w ekipie PGE Skry Bełchatów.

W poprzednim sezonie występował w Argos Volley Sora i był jedną z największych zawodników w lidze włoskiej. W sezonie zasadniczym wygrał klasyfikację najlepiej punktujących graczy, zdołał wyprzedzić choćby Wilfredo Leona oraz byłego gracza PGE Skry Aleksandara Atanasijevicia, czy reprezentanta Włoch Iwana Zajcewa.

Sam zawodnik jest bardzo zadowolony z dołączenia do PGE Skry Bełchatów:

“Jestem bardzo szczęśliwy, że będę częścią tego klubu. To jest dla mnie wyzwanie i i zrobię wszystko, by pomóc drużynie w osiągnięciu celów w najbliższych rozgrywkach. Obserwowałem PGE Skrę od dłuższego czasu i sądzę, że ma wspaniałych kibiców. Granie dla nich będzie wielką przyjemnością”

Prezes bełchatowskiego klubu Konrad Piechocki uważa, ze dokonał dobrego wyboru

“Dušan pokazał w ostatnich sezonach swoje bardzo pozytywne cechy charakteru oraz duże umiejętności. Tak jak większość serbskich siatkarzy cechuje go wola walki. Myślę, że takiego zawodnika bardzo potrzebujemy w drużynie. Wierzę, że mając obok swojego rodaka Milana Katicia Dušan szybko się zaaklimatyzuje w PGE Skrze, dzięki czemu będzie mógł pokazać pełnię swoich umiejętności i pomóc zespołowi ”

Petkovic będzie dziewiątym Serbem, grającym w bełchatowskich barwach. Kibice Skry mają w pamięci tak znakomitych zawodników jak Srecko Lisinać czy Aleksander Atanasijević. W sezonie 2019/2020 w bełchatowskim zespole oprócz Petkovica z Serbów zostaje oczywiście Milan Katić.

Tym samym ze Skrą pożegna się estoński atakujący – Renne Teppan

Źródło: informacja prasowa PGE Skry/ opracowanie własne

 

 

 

Komentarze