Duże wyróżnienie dla Natalii Kaczmarek. Powalczy o tytuł najlepszej lekkoatletki Europy!

wrz 22 2023, 14:14

Mająca za sobą znakomity sezon, zwieńczony zajęciem drugiego miejsca w finale Diamentowej Ligi w Eugene Natalia Kaczmarek może doczekać się dużego wyróżnienia. Polka znalazł się bowiem w gronie kandydatek do zdobycia tytułu lekkoatletki roku według European Athletics.

Bardzo dobry sezon Natalii Kaczmarek

Miejsce Natalii Kaczmarek w gronie najlepszych europejskich lekkoatletek nie powinno być zaskoczeniem. W sierpniu 25-latka osiągnęła życiowy sukces, zdobywając srebrny medal w biegu na 400 metrów podczas mistrzostw świata w Budapeszcie. Nigdy wcześniej żadna Polka nie wywalczyła krążka na tym dystansie na czempionacie.

Praktycznie przez cały sezon Kaczmarek pokazywała wysoką, stabilną formę. W trakcie Diamentowej Ligi na Stadionie Śląskim uzyskała wynik 49,48 s, zbliżając się tym samym do rekordu Polski Ireny Szewińskiej (49,28 s). Na zakończenie tegorocznych zmagań zajęła z kolei drugie miejsce w finale DL w Eugene.

Kaczmarek w gronie nominowanych

Wszystkie tegoroczne dokonania Kaczmarek były podstawą do tego, aby znalazła się w gronie nominowanych lekkoatletek przez European Athletics do tytułu lekkoatletki roku. W piątek oficjalnie ogłoszono kandydaturę 25-latki.

Poza Polką w zestawieniu znalazły się jeszcze: Femke Bol (400 metrów przez płotki), Sifan Hassan (1500, 5000 metrów, maraton), Kelly Hodgkinson (800 metrów), Katarina Johnson-Thompson (wielobój), Jarosława Mahuczich (skok wzwyż), Wilma Murto (skok o tyczce), Maria Perez (chód sportowy), Nafissatou Thiam (wielobój) i Ivana Vuleta (skok w dal).

Wyróżnienie Marka Zakrzewskiego. Może zostać najlepszym lekkoatletą Europy

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA