Wyróżnienie Marka Zakrzewskiego. Może zostać najlepszym lekkoatletą Europy

wrz 21 2023, 19:41

Federacja European Athletics nominowała Marka Zakrzewskiego do nagrody dla najlepszego lekkoatlety młodego pokolenia w Europie. W walce o ten tytuł, oprócz naszego zawodnika, liczy się jeszcze dziewięciu innych sportowców. Ostatecznego triumfatora poznamy 21 października w Wilnie.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Zakrzewski może zostać Gwiazdą Europejskiej Lekkoatletyki

Marek Zakrzewski w ostatnich miesiącach zachwycił cały lekkoatletyczny świat. Podczas sierpniowych mistrzostw Europy do lat 20 młody sprinter wygrał rywalizację zarówno na 100, jak i na 200 metrów. Był to pierwszy taki wyczyn w czempionacie Starego Kontynentu od 1991 roku. W obu startach 17-latek pobijał swoje rekordy życiowe.

Polak mistrzostwa Europy w Jerozolimie mogły zakończyć również z trzecim medalem. Pech sprawił, że przed samą sztafetą 4×100 metrów Zakrzewski doznał urazu uda. Ze względu na problemy zdrowotne nastoletni lekkoatleta nie zadebiutował również w seniorskich mistrzostwach świata.

Brak startu w Budapeszcie nie przeszkodził federacji European Athletics w wyróżnieniu Polaka. W czwartek Zakrzewsko został oficjalnie nominowany do nagrody dla najlepszego lekkoatlety młodego pokolenia w Europie. Głosy na Polaka oddawać można do 2 października w mediach społecznościowych.

To właśnie internauci wybiorą finałową trójkę sportowców, spośród której końcówego zwycięzcę wyłoni panel złożony z ekspertów, dziennikarzy i członków federacji European Athletics. Ostatecznie Wschodzącą Gwiazdę Europejskiej Lekkoatletyki poznamy 21 października.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Diamentowa Liga. Memoriał Kamili Skolimowskiej drugi na świecie

 

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA