Dwa medale Polek w biegu na 400 metrów! Kaczmarek i Kiełbasińska na podium

17 sie 2022, 22:37

Kolejny wieczór na Mistrzostwach Europy w lekkiej atletyce, kolejne finały i kolejne medale! Tym razem w biegu finałowym pań na 400 metrów Polska wzbogaciła swój dorobek o dwa medale. Natalia Kaczmarek z czasem poniżej 50 sekund zajęła 2. miejsce, a 3. lokatę po fantastycznym finiszu zdobyła Anna Kiełbasińka.

Kaczmarek i Kiełbasińska wybiegały medale w Monachium

Jedyną finalistką z Polski, która niestety nie zdobyła medalu jest Iga Baumgart-Witan. Jej rezultat czasowy świadczy wyłącznie o niesamowitym poziomie tego biegu. 33-latka uzyskała przebiegła 400 metrów w czasie 51.28 sekund – jest to najlepszy wynik ósmej (ostatniej) zawodniczki w historii europejskiego czempionatu!

Natomiast Natalia Kaczmarek kolejny raz w krótkim odstępie czasu zeszła poniżej 50 sekund, uzyskując czas 49.94. Niespełna dwa tygodnie temu podczas Diamentowej Ligi w Chorzowie pobiegła o dwanaście setnych sekundy szybciej. Wcześniej poniżej pięćdziesiątki zeszła tylko Irena Szewińska, a było to w 1976 roku.

Z kolei Anna Kiełbasińska popisała się najwyższej klasy finiszem. Polka była na 5. miejscu i miała sporą stratę do czołówki, wydawało się, że ciężko będzie powalczyć o medal, ale ostatecznie udało jej się zająć ostatnie miejsce na podium.

Pierwsze miejsce i złoty medal zdobyła 22-letnia Femke Bol z Holandii, która osiągnęła świetny czas 49.44 s.