Katarzyna Wasick ze srebrem ME! Kolejny sukces polskiej pływaczki

17 sie 2022, 08:49

Katarzyna Wasick sięgnęła w Rzymie po srebrny medal mistrzostw Europy w pływaniu na dystansie 50 metrów stylem dowolnym. Polka po raz kolejny potwierdziła, że należy do absolutnego topu w swojej koronnej konkurencji. Natomiast następny tytuł mistrzowski zgarnęła rewelacyjna szwedzka dominatorka – Sarah Sjoestroem.

Polska kolekcjonerka medali

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Katarzyna Wasick z każdą imprezą pływacką o randze mistrzowskiej coraz bardziej utwierdza ekspertów w przekonaniu, że miejsce w światowej czołówce i szacunek po prostu jej się należą. Jeśli nie w światowej, to przynajmniej europejskiej. To, co wyczynia w ostatnich latach Polka, jest kapitałem, którego nie można zmarnować.

Medal rzymskich zawodów to już trzecie srebro w ostatnich startach na mistrzowskich arenach. 30-latka najlepsze wspomnienia przywoziła dotychczas z Budapesztu, gdzie dwa lata temu została wicemistrzynią Europy, a w bieżącym roku wywalczyła srebro światowego czempionatu. Aktualnie Rzym również będzie jej się świetnie kojarzył.

Katarzyna Wasick wicemistrzynią Europy

Wasick w wyścigu finałowym w Rzymie płynęła na piątym torze obok Sjoestroem. Polska pływaczka fantastycznie rozpoczęła i po 15 metrach prowadziła. Jednak w środkowej części dystansu Szwedka wysunęła się na czoło stawki. Dominatorka międzynarodowych zawodów ponownie dotarła do mety na pierwszej pozycji i dołożyła do kolekcji następny złoty medal. Wasick finiszowała uplasowała się za plecami Sjoestroem i została wicemistrzynią Europy na 50 metrów stylem dowolnym.

Czas zwyciężczyni to 23,91 sekundy. Natomiast rezultat Katarzyny Wasick to 24,20 sekundy. Trzecie miejsce zajęła Holenderka Van Roon (24,64 sek). To drugi medal dla reprezentacji Polski podczas mistrzostw Europy w Rzymie. Wcześniej Jakub Majerski na dystansie 100 metrów stylem motylkowym sięgnął po brąz.