Strona główna Sporty zimowe Skoki narciarskie Dwóch biało-czerwonych wstąpi w Japonii!

Dwóch biało-czerwonych wstąpi w Japonii!

0
fot. Karolina Koster

Już wiemy kto będzie Nas reprezentował podczas kolejnych konkursów LGP w Hakubie. Do Japonii poleci dwóch skoczków, Krzysztof Biegun i Andrzej Stękała!

Obaj zawodnicy jeszcze kilka sezonów temu regularnie występowali w zmaganiach najwyższej rangi, jesienią ubiegłego roku zostali wykluczeni ze struktur kadry B. Od wiosny, kiedy zaplecze kadry A przejął trener Maciej Maciusiak, Biegun i Stękała ponownie współpracują z kadrą B, choć nie są jej oficjalnymi członkami. Efektem tej współpracy jest możliwość trenowania z kadrowiczami, a także powołania na konkursy rozgrywane pod egidą Międzynarodowej Federacji Narciarskiej

W tym roku Biegun na arenie międzynarodowej pojawił się dwukrotnie. Było to w lipcu, kiedy w Villach i Szczyrku walczył o punkty do klasyfikacji generalnej FIS Cup. Triumfator inauguracyjnego konkursu Pucharu Świata 2013/2014 punktował w nich trzykrotnie, a najlepiej wypadł w Szczyrku, gdzie zajął 13. lokatę. Częściej startował Stękała, który w Wiśle i Courchevel pomyślnie przechodził kwalifikacje do zawodów LGP, a w Letnim Pucharze Kontynentalnym zdobył osiem punktów. W zakończonym w niedzielę Pucharze Beskidów 2018 zdołał uplasować się na 26. pozycji.

Do Azji, wraz ze skoczkami, uda się Czech Radek Żidek. W sezonie 2018/2019 pełni on funkcję trenera technicznego kadry B. W sezonie 2017/2018 to on prowadził wspomnianą grupę szkoleniową. Transmisję z obu konkursów przeprowadzi stacja telewizyjna Eurosport 1.

Źródło: skijumping.pl

Komentarze