Dwukrotnie upadł, ale dobiegł! Adam Kszczot zadebiutował w maratonie [WIDEO]

Aktualizacja: 6 lis 2023, 22:31
6 lis 2023, 18:36

Adam Kszczot znalazł się wśród uczestników tegorocznego słynnego maratonu w Nowym Jorku. Dwukrotny wicemistrz świata i trzykrotny złoty medalista mistrzostw Europy zadebiutował na morderczym dystansie i zdołał ukończyć bieg, choć w końcówce musieli mu pomóc inni startujący.

Adam Kszczot zadebiutował w maratonie

Po zakończeniu w ubiegłym roku lekkoatletycznej kariery, Adam Kszczot wcale nie rozstał się z bieganiem. Nigdy wcześniej nie rywalizował jednak na tak długim dystansie. W niedzielę zadebiutował na trasie maratonu, startując w słynnej rywalizacji ulicami Nowego Jorku. Było to dla niego bardzo duże wyzwanie.

Czy mogło być lepiej? Nie wiem, sami obejrzyjcie moją końcówkę. Dwa razy byłem podnoszony z ziemi, ale pamiętajcie, żeby walczyć do ostatniego metra – powiedział Kszczot na nagraniu zamieszczonym w mediach społecznościowych.

Kszczot dwukrotnie upadał na ziemię

Na nagraniu widać, jak były znakomity lekkoatleta walczył nie tylko z rywalami, ale także z własnym organizmem. Dwukrotnie posłuszeństwa odmówiły mu nogi, w efekcie czego upadł na ziemię. Inni uczestnicy biegu postanowili mu pomóc w dalszym biegu i dotarciu do mety.

Ostatecznie Adam Kszczot ukończył nowojorski maraton z czasem 2:50.09, co jak na debiutanta jest znakomitym wynikiem. Rywalizację na dystansie 42 kilometrów i 195 metrów wygrał Etiopczyk Tamirat Toli (2:04.58).