Strona główna Siatkówka Dwukrotny mistrz świata opuszcza Gdańsk

Dwukrotny mistrz świata opuszcza Gdańsk

0
Polska - Belgia 04.09.2018 r. Szczecin Fot. Adam Kowalski

Piotr Nowakowski w przyszłym sezonie nie będzie reprezentował barw Trefla Gdańsk.

Po dwóch sezonach spędzonych w nadmorskim mieście, Piotr postanowił zmienić otoczenie.W swoim pierwszym sezonie w Gdańsku wystąpił w 36 meczach, zdobywając łącznie 367 punktów, w tym 93 blokiem. Uplasował się także na drugiej pozycji ligowego rankingu najlepiej blokujących. W minionych rozgrywkach wystąpił w 23 spotkaniach PlusLigi oraz siedmiu meczach Ligi Mistrzów. Łącznie we wszystkich starciach zdobył 267 punktów, w tym 67 blokiem.

– Bardzo dziękujemy Piotrowi za minione dwa sezony, wywalczone brązowy medal PlusLigi, Puchar Polski oraz awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Piotr to profesjonalista w każdym calu, zarówno na boisku, jak i poza nim, a przede wszystkim również wspaniały człowiek, aktywnie propagujący siatkówkę. Był to dla nas zaszczyt, że mieliśmy w swoich szeregach dwukrotnego mistrza świata – mówi prezes Trefla Gdańsk, Dariusz Gadomski na oficjalnej stronie klubu.

Wiele wskazuje na to, że dwukrotny mistrz świata swoją karierę będzie kontynuował w drużynie ONICO Warszawa. W stolicy mają pracować również związani z Treflem w poprzednim sezonie Patryk Niemiec, Michał Kozłowski oraz trener Andrea Anastasi.

Komentarze