Strona główna Pilka reczna Europejskie puchary EHF Champions League: Łaskawy los dla Vive, Wisła w grupie śmierci!

EHF Champions League: Łaskawy los dla Vive, Wisła w grupie śmierci!

0

W losowaniu, odbywającym się w duńskim Glostrup wyłoniona została faza grupowa EHF Ligi Mistrzów. Vive Kielce ponownie spotka się w grupie m. in z Pickiem Szeged, Rhein Neckar Loewen. Szczęścia nie miała Wisła Płock, która będzie musiała zmierzyć się z PSG, TWH Kiel i Veszprem, uczestnikami tegorocznego Final Four w Kolonii. 

Już przed losowaniem wiadomym było, że Wisła zmierzy się z FC Barceloną w pierwszym starciu w Płocku, natomiast Vive Kielce pojedzie do Brześcia, rozegrać spotkanie z tamtejszym Mieszkowem. Wynikało to z tego, że drużyny z tego samego kraju, z wyjątkiem Niemiec, nie mogą spotkać się w jednej grupie. Mieszkow znajdował się w jednym koszyku razem z Wisłą, a Barcelona z Vive.

Losowanie odbyło się w Glostrup, siedzibie firmy Select, produkującej sprzęt sportowy. W grupach mistrzowskich, w których grają polskie kluby, obrońca tytułu, Vive zmierzy się ponownie z Rhein Neckar Loewen, Vardarem Skopje i Pickiem Szeged. Natomiast gorszego losowania nie mogli wyobrazić sobie Nafciarze, którzy trafili do grupy śmierci, z takimi drużynami jak Veszprem, Barcelona, PSG, Flensburg czy THW Kiel.

Grupa A: Veszprem Telekom, FC Barcelona, PSG Paris, Silkeborg, Orlen Wisła Płock, SG Flensburg, Kadetten Schaffhausen, THW Kiel

Grupa B: Rhein Neckar Loewen, KS Vive Tauron Kielce, Vardar Skopje, PPD Zagrzeb, Pick Seged, Mieszkow Brześć, Celje Pivovarna Lasko, IFK Kristianstad,

W grupach niemistrzowskich zagrają:

Grupa C: Naturhouse La Rioja, HC Metalurg Skopje, Chekhovskie Medvedi, Elverum Handball, Montpellier HBSC, Zwycięzca kwalifikacji.

Grupa D: Nantes HBC, TTH Holstebro, Motor Zaporoże, Dinamo Bukareszt, Besiktas Mogaz, Zwycięzca kwalifikacji.

Komentarze