EHF Cup: Zagłębia przegrywa po dramatycznej walce! Przeszły przez piekło

22 paź 2017, 20:16

Piłkarki Zagłębia Lubin nie obroniły dwubramkowej zaliczki z pierwszego meczu i nie awansują do 3. rundy pucharu EHF. Po wyrównanej walce poniosły porażkę 20:26 z węgierskim DVSC Debreczyn, na której zaważyła słabsza postawa w końcówkach połów.

Dwie bramki zapasu ze zwycięstwa w Lubinie zapowiadały ciężki rewanż w Debreczynie. Rzeczywiście, kibice węgierskiej drużyny byli  dla niej niesamowitym wsparciem i ogłuszająco działali na podopieczne Bożeny Karkut. Mimo to, do 20. minuty dzielnie radziły sobie Lubinianki przegrywając jednym trafieniem, czasami remisując.  W 15 minucie po bramce Klaudii Pielesz objęły pierwsze i jedyne prowadzenie w tym starciu (8:7).

W końcówce pierwszej odsłony Miedziowe rzuciły zaledwie dwie bramki, jednak tracąc aż siedem i na przerwę schodziły z niekorzystnym rezultatem w obliczu dwumeczu (11:15). Szczególne kłopoty polskiej obronie sprawiały Lotte Grigel i Madalina Zamfirescu.

Drugą połowę fantastycznie rozpoczęły Zuzanna Ważna i Małgorzata Trawczyńska, które szybko zaliczyły po dwa trafienia i wicemistrzynie Polski znów były jedną nogą w trzeciej rundzie (17:18). Po kontrataku Grzyb nadal był kontaktowy wynik w 50. minucie, ale wkrótce postawa jej koleżanek znów przypominała sinusoidę (19:20). Nierozwiązane pozytywnie fragmenty gry w przewadze, niewykorzystane rzuty karne Adrianny Górnej i Karoliny Semeniuk złożyły się na porażkę, pomimo dobrej postawy bramkarki, Moniki Maliczkiewicz.

Na pięć minut przed końcem meczu Anna Punko rozwiała kwestię zaciętej walki o  awans do następnej rundy (25:19). Równo z syreną końcową wynik meczu ustaliła Semeniuk (26:20). Zagłębie było blisko osiągnięcia korzystnego wyniku, czego nie odzwierciedla końcowy wynik, ale to piłkarki z Debreczyna okazały się lepsze w ostatecznym rozrachunku.

DVSC TVP Debreczyn – Metraco Zagłębie Lubin 26:20 (15:11), pierwszy mecz 23:25 (10:13). Awans: DVSC TVP Debreczyn

DVSC – TVP Debreczyn: Horvat-Pasztor, Lajtos – Varsanyi, Csaki 5 (1/2), Harsfalvi 1, Punko 6, Tovizi, Vantara-Kelemen 1, Hajduch, Sirian 1, Zamfirescu 5, Grigel 5 (1/1), Palsdottir 2, Szabo, Roman, Borges

Metraco Zagłębie Lubin: Wąż, Maliczkiewicz – Bilik, Grzyb 2, Semeniuk 1, Trawczyńska 2, Buklarewicz 1, Wasiak, Rosińska, Górna 5 (3/4), Ważna 3, Jochymek, Wojtas 1, Belmas, Pielesz 4 (0/1), Milojević 1, Marić.

Sędziowie: Marta Sa, Vania Sa (Portugalia)

Kary: Marić (MKS) – 4 min, Grigel (DVSC) – 4 min,  Semeniuk (MKS) – 2 min, Borges (DVSC) – 2 min, Varsanyi (DVSC) – 2 min, Punko (DVSC) – 2 min, Vantara-Kelemen (DVSC) – 2 min.