Strona główna Pilka reczna EHF Euro 2016 EHF Euro 2016 bez gwiazdy! Poważne osłabienie Duńczyków

EHF Euro 2016 bez gwiazdy! Poważne osłabienie Duńczyków

0

Reprezentacji Danii, podczas styczniowych Mistrzostw Europy w piłce ręcznej, nie będzie w stanie pomóc Rene Toft Hansen. Jeden z najlepszych obrotowych w Europie, doznał kontuzji kolana w ligowym spotkaniu.

Obrotowy THW Kiel doznał urazu kolana, podczas rozgrywanego przez swoją drużynę spotkania w 20. kolejce DKB Handball Bundesligi z HC Bergischer. Podczas jednej z akcji zawodnik Bergischer, Maximilian Weiß wpadł z impetem w rosłego Duńczyka, który został trafiony w kolano.

Toft Hansen został opatrzony przez klubowych lekarzy, jednak nie był w stanie ustać na nogach i został zniesiony z parkietu na noszach. Poniedziałkowe badania potwierdziły najgorszy scenariusz: zerwanie więzadeł krzyżowych w lewym kolanie i sześciomiesięczny rozbrat z piłką ręczną. Oznacza to poważne osłabienie reprezentacji Danii oraz THW Kiel. W ostatnim okresie Toft Hansen był podporą drużyny z Kilonii, bowiem kontuzjowany w tym zespole jest inny, nieobecny reprezentant kraju, Patrick Wiencek z Niemiec.

Przypomnijmy, że 31-letni Duńczyk to wybitny specjalista w grze obronnej, co nie oznacza, że nie stanowi dużej siły w ataku swojego zespołu. Z reprezentacją Danii sięgnął po Mistrzostwo Europy (2012), Wicemistrzostwo Europy (2014), oraz dwukrotnie Wicemistrzostwo Świata (2011,2013). Podczas Mundialu w Serbii, został wybrany najlepszym obrotowym turnieju (2012). Na stronie Handball-Planet w wyborze na najlepszego defensywnego obrotowego 2015, zaś głosami kibiców uzyskał najwyższy wynik (58%), jednak w połączeniu z głosami dziennikarzy i ekspertów, wygrał Viran Morros z Barcelony.

Wśród obrotowych kadry Danii na styczniowe mistrzostwa Starego Kontynentu, pozostali zatem brat Rene, Henrik Toft Hansen (SG Flensburg Handewitt) i Jesper Noddesbo (Barcelona Lassa). Drużyna ze Skandynawii zagra swoje spotkania w Gdańsku, gdzie w grupie D będzie się mierzyć z Rosją, Węgrami i Czarnogórą.

Komentarze