EHF Liga Mistrzów. Industria z drugim zwycięstwem, PSG znowu pokonane

27 wrz 2023, 20:24

Piłkarze ręczni Industrii Kielce odnieśli drugie zwycięstwo w tym sezonie EHF Ligi Mistrzów. Podopieczni Tałanta Dujszebajewa po świetnym spotkaniu przed własną publicznością ograli 30:29 PSG i po raz drugi na przestrzeni kilku miesięcy dali się we znaki ekipie ze stolicy Francji.

Industria z drugim zwycięstwem w LM

Środowe starcie miało być okazją dla piłkarzy ręcznych z Paryża na rehabilitację za pojedynek z połowy czerwca tego roku. Wówczas Industria Kielce po emocjonującym starciu wygrała 25:24 w półfinale poprzedniej edycji Ligi Mistrzów i cieszyła się z awansu do finału.

Pierwsze fragmenty spotkania były mocno wyrównane – każda z drużyn odpowiadała na straconą bramkę tym samym, ale minimalną przewagę bramkową miało PSG. Od stanu 5:5 szala zaczęła się przechylać na korzyść mistrzów Polski. Zdołali odskoczyć od rywali na dystans 3-4 goli i prowadzili już nawet 15:11, ale w końcówce gości odrobili część strat i do przerwy rezultat brzmiał 16:15.

W drugiej połowie gospodarze nie dawali sobie wyrwać prowadzenia i utrzymywali dość bezpieczny dystans nad piłkarzami ręcznymi PSG. W ostatnich 10 minutach zrobiło się nieco niebezpiecznie, bowiem goście zdołali zbliżyć się na dystans jednego trafienia i tak pozostało do samego końca. Ostatecznie Industria zasłużenie wygrała 30:29.

Industria Kielce vs PSG 30:29 (16:15, 14:14)

Po trzech spotkaniach Industria Kielce ma na swoim koncie cztery punkty. W czwartej kolejce fazy grupowej podopieczni Tałanta Dujszebajewa zmierzą się z niemieckim THW Kiel (11 października).