EHF Liga Mistrzów: Orlen Wisła Płock przegrywa z MOL-Pick Szeged po wyrównanym spotkaniu

Aktualizacja: 24 mar 2019, 18:50
24 mar 2019, 17:33

ORLEN WISŁA Płock przegrała 20:22 z węgierskim MOL-Pick Szeged w pierwszym spotkaniu 1/8 finału EHF Ligi Mistrzów.

Początek spotkania zdecydowanie należał do Nafciarzy, którzy po 17 minutach prowadzili z zdecydowanym faworytem tego spotkania 7:3. W dalszej fazie pierwszej połowy Węgrzy zaczeli grać z większą skutecznością i pierwsza połowa skończyła się remisem 10:10. Po obu stronach dobrze funkcjonowała obrona i także bramkarze robili swoje. Stąd dosyć niski wynik jak na 30 minut gry.

Drugą połowę ponownie lepiej rozpoczeli gospodarze spotkania. W 35 minucie prowadzili 13:11 po bramce Piechowskiego. W kolejnych minutach MOL-Pick Szeged zaczął przejmować inicjatywę w meczu i na 4 minuty przed końcem spotkania prowadzili dwoma bramkami – 18:20.

Orlen Wisła Płock – MOL-Pick Szeged 20:22 (10:10)

Orlen Wisła Płock: Borbely, Morawski, Wichary – Daszek 5, Toledo 5, Góralski, T. Gębala 2, Krajewski 1, Mihić 2, Mlakar, Nacho Moya 3, Obradović, Olkowski, Piechowski 1, Zdráhala, Racotea

MOL-Pick Szeged: Alilović, Sego – Balogh 2, Banhidi 3, Blażević, Bodo 4, Bombac 1, Gaber, Canellas 6, Henigman, Kasparek, Maqueda 1, Rodriguez, Sigurmannsson 2, Sostarić 3, Żytnikow

Sędziowie: Lars Jorum, Havard Kleven (NOR)

Delegat: Helmut Wille (AUT)