poniedziałek, 27 czerwca, 2022

Ekstraliga Rugby: Koniec coraz bliżej

Lechia Gdańsk i Budowlani Łódź to drużyny, które zagrają w finale Ekstraligi Rugby. Oba zespoły wygrały ze swoimi przeciwnikami. Łodzianie zwyciężyli z zespołem Ogniwa Sopot, ekipa z Gdańska pokonała Arkę Gdynia. W grupie spadkowej Orkan Sochaczew przegrał z Pogonią Siedlce, zaś Skra Warszawa otrzymała walkower za mecz z Posnanią Poznań. 

Ekstraliga Rugby wchodzi w decydującą fazę rozgrywek. Już wiadomo, że w finale Ekstraligi zagra zespół Budowlanych Łódź, który uzyskał jak dotąd największą ilość punktów w grupie mistrzowskiej oraz zawodnicy Lechii Gdańsk plasujący się w tabeli tuż za łodzianami. Różnica pomiędzy tymi zespołami to tylko jeden punkt. Budowlani Łódź podejmowali na własnym boisku zespół Ogniwa Sopot. Mecz zakończył się wynikiem 34:3. Na Narodowym Stadionie Rugby w Gdyni drużyna Arki rozegrała mecz z Lechią Gdańsk. Gospodarze nie zdołali wygrać z finalistą tegorocznych rozgrywek. Mecz zakończył się wynikiem 19:39.

W grupie spadkowej Orkan Sochaczew na własnym stadionie rozegrał mecz z Pogonią Siedlce. Gospodarze przegrali tę potyczkę 20:45. Skra Warszawa otrzymała walkower za mecz z Posnanią Poznań 25:0.

Budowlani Łódź awansowali na pierwsze miejsce rozgrywek po otrzymaniu walkoweru za mecz z poprzedniej kolejki, który miał odbyć się w Łodzi przeciwko Arce Gdynia. Komisja Dyscyplinarna podjęła decyzję o przyznaniu walkowera łodzianom.
Tabela przed ostatnią kolejką rozgrywek wygląda następująco:
Grupa mistrzowska
1. Budowlani SA Łódź   48
2. RC Lechia Gdańsk    47
3. MKS Ogniwo Sopot  31
4. RC Arka Gdynia       28

Grupa spadkowa
5. MKS Pogoń Siedlce      44
6. RC Orkan Sochaczew   27
7. RKS Skra Warszawa    14
8. KS Posnania Poznań    -4

W najbliższy weekend odbędzie się ostatnia kolejka tegorocznego sezonu. Rozegrany zostanie mecz pomiędzy Lechią Gdańsk, a Budowlanymi Łódź, który rozstrzygnie, która z drużyn przystąpi do finału jako lider tabeli.

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Udostępnij

Najnowsze

SOCIAL MEDIA