poniedziałek, 27 czerwca, 2022

Ekstraliga Rugby: Lechia coraz mocniejsza

Ekstraliga rugby po przerwie związanej z meczem reprezentacji powróciła na ligowe boiska. W grupie medalowej Lechia Gdańska rozgromiła Arkę Gdynia. Budowlanymi Łódź wygrali na wyjeździe z Ogniwem Sopot. W grupie spadkowej Orkan Sochaczew przegrał z Pogonią Siedlce. Drużyna Skry Warszawy otrzymał walkower w zaplanowanym meczu z Posnanią Poznań.

Drużyny polskiej Ekstraligi Rugby powróciły do drugiej fazy rozgrywek. W grupie medalowej Lechia Gdańsk pokonała w Gdańsku Arkę Gdynia. Zespoły te od zawsze rywalizują o tytuł najlepszego klubu w Polsce. Lechia wygrywając z Arką 49:7 pokazała, że apetyty na końcowy sukces są coraz większe. W Sopocie Ogniwo przegrało do 0 z Budowlanymi Łódź. Budowlani do drugi pretendent do gdy w finale rozgrywek. Mecz zakończył się rezultatem 0:39.

W grupie spadkowej rozegrano tylko jeden mecz. Ekipa Pogoni Siedlce wygrała na własnym boisku z Orkanem Sochaczew. Pogoń jest najmocniejszym zespołem w grupie spadkowej. Wynik końcowy meczu to 82:26. Drużyna Skry Warszawa zdobyła walkower z powodu opuszczenia przez wycofanie się z rozgrywek zespół Posnani Poznań.

Obecna tabela rozgrywek prezentuje się następująco:
Grupa medalowa
1. RC Lechia Gdańsk     40
2. Budowlani SA Łódź    34
3. RC Arka Gdynia         28
4. MKS Ogniwo Sopot    22

Grupa Spadkowa
1. MKS Pogoń Siedlce     29
2. RC Orkan Sochaczew  17
3. RKS Skra Warszawa    9
4. KS Posnania Poznań    0

W nadchodzący weekend dojdzie do arcyciekawego spotkania. W niedziele, w Łodzi zmierzą się dwa najmocniejsze zespoły grupy medalowej. Budowlani podejmą na własnym boisku zespół Lechii Gdańsk.

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Udostępnij

Najnowsze

SOCIAL MEDIA