Strona główna Pozostałe Inne Ekstraliga Rugby: Ta ostatnia kolejka

Ekstraliga Rugby: Ta ostatnia kolejka

0
Foto: 365.worldrugbyshop.com

Drużyna Lechii Gdańsk i Budowlanych Łódź awansowały do Finału Ekstraligi Rugby. W starciu w Gdańsku wicelider uległ ekipie z Łodzi. Ogniwo Sopot przegrało z Arką Gdynia. W grupie spadkowej Pogoń Siedlce wygrała ze Skrą Warszawa zaś Orkan Sochaczew dostał walkower za mecz z Posnanią Poznań. 

To była już ostatnia kolejka Ekstraligi Rugby. W Gdańsku odbył się mecz o prowadzenie w tabeli. Lechia gdyby wygrała mecz i została liderem mogłaby zorganizować mecz finałowy na własnym stadionie. Budowlani Łódź, którzy przyjechali do Gdańska by bronić prowadzenia w ekstralidze nie zawiedli swoich kibiców. Lechia Gdańsk przegrała z Budowlanymi 7:12. Tym samym łodzianie w finale podejmą Lechię Gdańsk na własnym stadionie.
Drugi mecz grupy mistrzowskiej to pojedynek pomiędzy Ogniwem Sopot, a Arką Gdynia. Gospodarze wygrali z zawodnikami Arki 29:25. Ogniwo Sopot plasuje się na trzeciej pozycji w lidze, a Arka Gdynia na czwartym. Mecz o 3. miejsce ligi odbędzie się pomiędzy tymi dwoma zespołami.

W grupie spadkowej Pogoń Siedlce podejmowała na własnym stadionie zespół Skry Warszawa. Gościom nie udało się pokonać siedlczan. Wynik końcowy tego meczu wyniósł 78:5. Drugi mecz grupy spadkowej to walkower przyznany drużynie Orkana Sochaczew za mecz z Posnanią Poznań – 25:0.

Tabela Ekstraligi po ostatniej kolejce.

Grupa mistrzowska
1. Budowlani SA Łódź   52
2. RC Lechia Gdańsk    48
3. MKS Ogniwo Sopot  35
4. RC Arka Gdynia       29

Grupa spadkowa
5. MKS Pogoń Siedlce      49
6. RC Orkan Sochaczew   32
7. RKS Skra Warszawa    14
8. KS Posnania Poznań    -5

Już w najbliższy piątek odbędzie się Finał Ekstraligi w Łodzi o godzinie 18:30. Będzie to wielkie święto rugby.

Komentarze