El. MŚ 2019: Nierówna forma Polaków w starciu z Kosowem

12 sty 2018, 19:36

W piątek rozpoczęły się eliminacje do Mistrzostw Świata, które odbędą się w 2019 roku. W meczy inaugurującym portugalski turniej reprezentacja Polski grała z Kosowem. W pierwszej połowie Biało-Czerwoni mieli sporo strat, lecz przez kolejne trzydzieści minut pokazali się z lepszej strony i finalnie wygrali 30:19.

Początek starcia był wyrównany, a dwie bramki zdobył Moryto. Natomiast udanymi interwencjami popisał się Wyszomirski. Obie drużyny popełniały sporo błędów (4:4). Jednak lepiej radzili sobie reprezentanci Kosowa i po bramkach Beshiriego i Terziqiego zbudowali przewagę. Polacy nie byli w stanie zdobyć żadnego trafienia przez kolejne minuty, ale ten stan przełamał w końcu Moryto.

Gra Biało-Czerwonych poprawiła się i gola wyrównującego zdobył Gębala (10:10). Mecz nie miał szybkiego tempa – drużyny grały nierówno, lecz naszym rodakom udało się objąć prowadzenie. Tuż przed przerwą Kosowo miało szansę na remis, ale jej nie wykorzystało (13:12).

W pierwszych minutach drugiej części Polacy dominowali i zwiększyli swoją przewagę. Rywale zdobyli bramkę dopiero w 34. minucie. Zdecydowanym liderem wśród Biało-Czerwonych był Moryto, który ugrał kolejne trafienia (16:13). Wynik nie ulegał zmianie przez następne minuty nie padła żadna bramka, a dodatkowo karę dostał Ramosaj. Gorszy moment został przełamany i Kosowo zaczęło odrabiać straty. Polacy chcieli za wszelką cenę wygrać – szybko wykorzystywali kontry (19:15).

Kosowo było coraz bardziej bezradne i o czas poprosił trener kadry. Przerwa niewiele pomogła, a od 47. minuty rywale musieli sobie radzić bez wykluczonego Quniego. Polacy to wykorzystali i stopniowo zwiększali przewagę. Różnica wynosiła już osiem “oczek” i było zbyt mało czasu, aby ją zniwelować. W końcówce rzucali tylko nasi zawodnicy i odnieśli wysokie zwycięstwo (30:19).

Polska – Kosowo 30:19 (13:12)

Polska: Wyszomirski, Morawski – Krajewski, Nogowski, Moryto, Daćko, M. Gębala, Syprzak, Walczak, Chrapkowski, T. Gębala, Genda, Krieger, Gierak, Makowiejew, Przybylski, Paczkowski

Kosowo: Abdullahi, Ahmeti, Berisha, Beshiri, Curri, Dedaj, Gerbeschi, Hoxha, Jupa, Quni, Ramosaj, Dre. Tahirukaj, Dri. Tahirukaj, Terziqi, Xhafolli, Zherka