ENCE awansowało do fazy legend PGL Major Antwerp 2022! Pierwszy mecz z faworytem turnieju

Aktualizacja: 12 kwi 2023, 12:41
13 maj 2022, 11:40

Drużyna, w której występuje dwójka Polaków, a mianowicie Paweł “dycha” Dycha i Olek “hades” Miśkiewicz awansowała do dalszego etapu PGL Major. Z bilansem 3-1 zameldowali się w fazie legend i powalczą o triumf z najlepszymi ekipami na świecie. Czy ENCE jest w stanie postawić się pierwszej formacji w rankingu HLTV?

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

ENCE z awansem do fazy legend

Pierwszy dzień zmagań w Antwerpii zaczął się znakomicie dla naszych rodaków, którzy pokonali 9z – formację z Ameryki Południowej. W pojedynku bo1 na mapie Mirage pewnie wygrali 16-7. Następnie musieli zmierzyć się z trudniejszym zadaniem, gdyż ich przeciwnikiem była drużyna występująca pod szyldem Outsiders.

Zawodnicy ze wschodu wcześniej grali jako Virtus.pro, ale z powodu rosyjskiej inwazji na Ukrainę zostali zmuszeni występować pod inną nazwą. Wydawało się, że Paweł Dycha i spółka będą mieli więcej problemów niż w pierwszym starciu, ale ENCE po raz kolejny udowodniło, że jest w gazie. Pojedynek z Outsiders zakończył się wynikiem 16:6, a polem walki była mapa Vertigo. Polscy zawodnicy wykręcili najlepsze statystyki w tym meczu i znacznie przyczynili się do zdobycia bilansu 2-0 po pierwszym dniu zmagań w Antwerpii.

Kolejny dzień to już pojedynki w formacie bo3, a o awans do fazy legend powalczyli z G2. Formacja, w której występuje m.in. NiKo czy nastoletnia gwiazda mONESY udowodniła swoją świetną dyspozycję i zwyciężyła 2:1. Wyniki na trzech mapach prezentują się następująco:

ENCE – G2
7-16 Dust2
19-16 Ancient
9-16 Mirage

Polacy i reszta kolegów z zespołu musieli pogodzić się z porażką i jeszcze poczekać na awans do głównego etapu. Przed pojedynkiem z G2 ogłoszono, że “hades” przedłużył kontrakt z ENCE i zostanie w fińskiej organizacji na dłużej. Niestety to spotkanie kompletnie mu nie wyszło, gdyż po trzech mapach jego statystyki nie wyglądały najlepiej: 28-57.

Z kim zmierzy się ENCE w fazie legend?

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Na kolejny dzień zmagań w Antwerpii międzynarodowa piątka wyszła bardzo zmotywowana. Ich przeciwnikami w meczu o awans był czarny koń tego turnieju, czyli Bad News Eagles. Kosowscy gracze z każdym meczem zaskakują silniejszych rywali i z pewnością mieli ochotę pokonać również ENCE. Jednak zespół z Polakami w składzie pokazał, że znajdują się co najmniej półkę wyżej i pewnie wygrał 2:0.

ENCE – Bad News Eagles
16-13 Dust2
16-9 Nuke

ENCE z bilansem 3-1 awansowało do fazy legend i mogło udać się na odpoczynek przed najważniejszym etapem tego turnieju. Poznaliśmy już pierwszy zespół, z którym zmierzą się na początek zmagań. Będzie to obecny lider rankingu HLTV – FaZe. Ekipa dowodzona przez duńskiego prowadzącego karrigana przeżywa świetny okres i jest jednym z faworytów do wygrania całego turnieju.

Czy ENCE będzie w stanie zatrzymać międzynarodową piątkę? Ostatni raz mierzyli się ze sobą na ESL Pro League w wielkim finale i to FaZe ostatecznie triumfowało. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-1, a formacja z Polakami w składzie musiała zadowolić się drugim miejscem i zdobyciem $90,000.

Spotkanie w formacie bo1 rozpocznie się w sobotę 14 maja o godzinie 14:30, a transmisję będzie można zobaczyć na oficjalnym kanale na platformie Twitch – PGL.

FIFA 23 będzie ostatnią z serii! Za rok pojawi się EA SPORTS FC

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA