Wisła Kraków zamyka wszystkie sekcje. Wielki koniec w polskim esporcie

Aktualizacja: 15 lip 2022, 17:06
15 lip 2022, 14:44

Po niemal trzech latach istnienia z esportowej mapy Polski znika Wisła Kraków. Biała Gwiazda podjęła decyzję o zamknięciu trzech sekcji, a co za tym idzie, wszyscy członkowie drużyny stali się właśnie wolnymi zawodnikami. To koniec ważnego rozdziału w historii polskiego sportu elektronicznego. 

Wisła Kraków zamyka swoje sekcje po 1003 dniach działalności

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Przygoda krakowskiej drużyny z esportem rozpoczęła się 16 października 2019 roku. Wówczas założona została sekcja w grze CS:GO, w której to skład weszli: Grzegorz “SZPERO” Dziamałek, Kacper “kaper” Słoma, Piotr “morelz” Taterka, Wiktor “mynio” Kruk oraz Grzegorz “jedqr” Jędras.

W tym samym roku stworzona została także reprezentacja Wisły Kraków w grze FIFA 20. Związani z nią byli tak znakomici zawodnicy, jak: Bartosz “bejott” Jakubowski oraz Jakub “cyanide” Mikołajewski. Kilka miesięcy temu w stajni drużyny z województwa małopolskiego znaleźli się także gracze Dota 2. Wszystkie trzy sekcje reprezentowały Białą Gwiazdę zarówno na krajowym podwórku, jak i w najważniejszych zmaganiach międzynarodowych.

Największe sukcesy Wisła All iN! Games Kraków odnosiła na scenie CS:GO. Podopieczni małopolskiej drużyny sięgnęli m.in. po tytuł mistrzów Polski oraz wygrali międzynarodowe rozgrywki Nine to Five. Wiślaków dwukrotnie widzieliśmy również na prestiżowej imprezie Intel Extreme Masters Katowice. W lutym 2021 roku podopieczni Mariusza „Loorda” Cybulskiego zajmowali nawet 24. miejsce w rankingu HLTV.

–  Coś, co wydawało się niemożliwe jeszcze dwa miesiące temu, dzisiaj staje się faktem […] Dziękuję Wam, bo wspólnie zrobiliśmy kawał dobrej roboty! Nie mogę nie wspomnieć o kibicach – nie raz pokazaliście, że jesteście najlepszymi na świecie. W takiej chwili chciałoby się napisać dużo, dużo więcej, ale zwyczajnie brakuje słów… Co dalej? Czas pokaże… – powiedział Mieszko Łabuz, menedżer esportu w Wiśle Kraków.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Przypomnijmy, że problemy esportowej Wisły Kraków rozpoczęły się w momencie, gdy klub spadł z piłkarskiej Ekstraklasy. Początkowo wydawało się, że klub zdecyduję się jednak na zamknięcie tylko dwóch z trzech sekcji. Zapewniał tak Dawid Błaszczykowski, prezes zarządu Wisły Kraków, który donosił, że klub cały czas prowadzi rozmowy z kluczowym sponsorem dywizji CS-a. Ostatecznie jednak negocjacje z firmą All in! Games się nie powiodły. Wisła Kraków znika więc z esportowej mapy Polski po 1003 dniach działalności.

F1KU zagra w OG! Polak dołączy do mantuu i reszty zespołu

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA