Strona główna Siatkówka PlusLiga Espadon Szczecin wygrywa za trzy punkty!

Espadon Szczecin wygrywa za trzy punkty!

0

Gracze Espadonu Szczecin wygrali z Effectorem Kielce 3:0 i mogą wpisać do tabeli czwarte zwycięstwo.

Gospodarze zdobyli prowadzenie już na początku pierwszego seta (4:2), niemalże “na wejściu” popisali się efektownym, punktowym blokiem. Trener kielczan poprosił o czas dla swojego zespołu (6:3). Skuteczne ataki Leo Andrića i Jędrzeja Maćkowiaka pozwoliły przyjezdnym odrobić straty (11:9), wynik wyrównał się po błędzie w przyjęciu Ruciaka (14:14). Szczecinianie ponownie wyszli na prowadzenie dopiero pod koniec partii (19:17), jednak rywale szybko ich dogonili. Atak Wohlfahrtstattera ze środka dał kolejne wyrównanie (23:23). Seta zakończył mocny atak Michała Ruciaka (25:23).

Druga partia zaczęła się dość wyrównanie, chociaż to kielczanie mieli punkt przewagi (2:3, 5:6). Zepsute zagrywki, zarówno z jednej jak i z drugiej strony siatki doprowadziły do wyrównania (11:11), po nim zawodnicy Effectora ponownie wysunęli się na prowadzenie (11:14). Michał Gogol, nowy trener Espadonu, poprosił o czas dla drużyny. Gospodarze stopniowo odrabiali straty, aż w końcówce zmniejszyli je do jednego punktu (18:19). Schemat tego seta powtórzył się po raz kolejny – przyjezdni “odskoczyli” w końcówce i mieli piłkę setową (20:24). Szczecinianie nie powiedzieli ostatniego słowa w tym secie, doprowadzili do gry na przewagi (24:24), która zakończyła się dopiero przy stanie 32:29.

Trzeci set, podobnie jak pozostałe był wyrównany na początku (3:4), atak blok-aut Michał Ruciaka wyrównał wynik (5:5). Kilka minut później szczecinianie byli na prowadzeniu (8:7). Skutecznymi atakami popisywali się Jakub Wachnik i Maciej Pawliński (12:11). Sprytna kiwka Sladecka powiększyła przewagę Espadonu do pięciu punktów (16:11), gra kielczan stanęła w miejscu. Błąd Komendy przy rozegraniu zdecydowanie nie pomógł jego zespołowi w odrabianiu strat (20:15). Gospodarze szybko zakończyli spotkanie wygrywając trzecią partię 25:21.

Espadon Szczecin – Effector Kielce 3:0 (25:23, 31:29, 25:21)

MVP: Bartłomiej Kluth

Espadon Szczecin: Gałązka, Kluth, Ruciak, Sladecek, Wika, Cedzyński, Mihułka

Effector Kielce: Komenda, Wachnik, Wohlfahrtstatter, Andrić, Pawliński, Maćkowiak

Komentarze