EURO 2016: Kolejne emocjonujące spotkanie i niespodziewany zwycięzca

18 sty 2016, 19:55

Na początek zmagań podczas 4. dnia mistrzostw Europy, Rosjanie niespodziewanie pokonali Węgrów. Zadecydowała pierwsza połowa, którą podopieczni Dmitrija Torgowanowa wygrali czterema bramkami.

Szczypiorniści “Sbornej” w swoim pierwszym meczu na mistrzostwach Europy musieli uznać wyższość Duńczyków, z którymi przegrali 25:31, jednak przez większa część spotkania spisywali się bardzo dobrze i byli bliscy sprawienia niespodzianki. Z kolei Węgrzy turniej rozpoczęli bardzo dobrze, pewnie pokonując Czarnogórę 32:27.

W spotkanie lepiej weszli nasi wschodni sąsiedzi, którzy już w pierwszych minutach gry wywalczyli sobie dwubramkową przewagę. Z biegiem czasu “Madziarowie” zaczęli odrabiać straty i doprowadzili do wyrównania. Jednak po dwudziestu minutach gry znów zaczęli popełniać błędy, co natychmiast wykorzystali rywale. Rosjanie po bramce Sziszkariewa prowadzili już 11:7. Węgrzy nie zdołali przed przerwą wrócić do gry i przegrali tę część pojedynku 14:10.

Po zmianie stron natychmiast do ataku ruszyli “Madziarowie”, na efekty nie trzeba było długo czekać. Po bramce Ivansika strata wynosiła zaledwie jedno trafienie. Reakcja Rosjan była natychmiastowa, chwilę później znów mieli na swoim koncie kilka bramek więcej. Jednak w końcówce mieli spore problemy w ofensywie, co zwiastowało wielkie emocje w ostatnich minutach meczu. Węgrzy zniwelowali straty do jednej bramki, gdy zabrzmiała końcowa syrena. Mieli jeszcze szansę z bezpośredniego rzutu wolnego, Nagy’ego został zablokowany. Ostatecznie nasi wschodni sąsiedzi wygrali 27:26.

W ostatnim spotkaniu fazy grupowej Węgrzy zmierza się w środę z Duńczykami, z kolei Rosjan czeka potyczka z Czarnogórą.

Rosja – Węgry 27:26 (14:10)

Rosja: Bogdanow, Kirejew – Sziszkariew, Kowaliew, Czernoiwanow, Atman, Gorbok, Czipurin, Karalasz, Szelmienko, Buzmakow, Dibirow, Soroka, Celiszczew, Żytnikow, Daszko.

Węgry: Bartucz, Mikler – Schuch, Pasztor, Ivancsik, Gazdag, Hornyak, K. Nagy, L. Nagy, Jamali, Faluvegi, Zubai, Banhidi, Borsos, Ancsin, Bodo.