Euro 2024: Słaby start Polski. Norwegowie byli na innym poziomie

Aktualizacja: 11 sty 2024, 23:57
11 sty 2024, 22:09

Berlińska Mercedes-Benz Arena gościła pierwszy mecz mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych z udziałem reprezentacji Polski. Niestety, inauguracyjne spotkanie, w którym biało-czerwoni zmierzyli się z Norwegią, zakończyło się wysoką porażką podopiecznych trenera Marcina Lijewskiego.

Euro 2024: Norwegowie o dwie klasy lepsi od Polaków

Reprezentacja Polski bardzo dobrze rozpoczęła czwartkowe spotkanie. Biało-czerwoni szczypiorniści jako pierwsi strzelili trzy bramki i wydawało się, że są w stanie powalczyć z Norwegami. Niestety, z każdą kolejną minutą skandynawski zespół nabierał rozpędu i nie dość, że błyskawicznie odrobił straty, to jeszcze przed końcem pierwszej połowy zdołał wyjść na pięciopunktowe prowadzenie (15:10).

W drugiej połowie ekipa Norwegów jeszcze bardziej przycisnęła Polaków. Zawodnicy prowadzeni przez Lijewskiego szybko stracili kilka kolejnych goli i w pewnym momencie tracili do skandynawskich szczypiornistów dziesięć trafień (24:10). W tym momencie było już wiadome, że czwartkowy pojedynek padnie łupem drużyny, którą prowadzi trener Jonas Willie.

Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 32:21. W polskiej drużynie najlepiej punktowali Szymon Sićko (5 bramek) i Ariel Pietrasik (3 gole). Z kolei w norweskiej kadrze w czwartek brylował Sander Sagosen (6 trafień).

W sobotę zawodnicy Lijewskiego poszukają pierwszych punktów w fazie grupowej ME 2024. Polacy zmierzą się ze Słowenią, która na inaugurację wygrała 32:29 z Wyspami Owczymi.