Euro 2024: Znamy drugich finalistów. Nie ma mocnych na Duńczyków

Aktualizacja: 29 sty 2024, 09:00
26 sty 2024, 22:30

Wszystko jest już jasne. W finale tegorocznych mistrzostw Europy w piłce ręcznej zmierzą się ze sobą Francuzi i Duńczycy. W drugim z piątkowych spotkań skandynawski zespół pokonał Niemców. Gospodarze imprezy prowadzili po pierwszej połowie, ale ostatecznie ulegli mistrzom świata 26:29.

Dania nie dała się zaskoczyć. Zagra z Francją w finale ME 2024

W piątek w niemieckiej Kolonii rozegrano dwa półfinały Euro 2024 piłkarzy ręcznych. W starciu Francja – Szwecja mieliśmy wielkie emocje, piękne bramki i tyle zwrotów akcji, że można by nimi rozdzielić kilka innych spotkań. Ostatecznie do wielkiego finału awansowali Trójkolorowi, którzy wygrali 34:30.

Zwycięzcami drugiego starcia zostali natomiast Duńczycy. Aktualni mistrzowie świata pokonali gospodarzy turnieju, czyli Niemców. Późniejszy z półfinałów również obfitował w dużo emocji. Przede wszystkim dlatego, że gospodarze meczu dość niespodziewanie schodzili na przerwę z dwubramkowym prowadzeniem 14:12.

Skandynawowie szybko odrobili jednak straty w drugiej części meczu i po upłynięciu zaledwie kilkunastu minut gry wyszli na trzypunktowe prowadzenie. Swojej zaliczki Duńczycy nie oddali już do końca spotkania. Nawet podczas gry w przewadze Niemcy nie potrafili już odmienić losów tego starcia. Ostatecznie drugi z półfinałów zakończył się rezultatem 29:26 dla Danii.

Najwięcej goli dla Niemiec strzelił w tym starciu Renars Uscins, któremu udało się aż pięciokrotnie umieścić piłkę w siatce. Z kolei wśród Duńczyków najlepiej spisali się Emil Jakobsen, Simon Pytlick i Mikkel Hansen. Każdy z nich zdobył po pięć bramek.

Euro 2024 piłkarzy ręcznych. Kiedy finał i mecz o 3. miejsce?

Zarówno finał Euro 2024 piłkarzy ręcznych, jak i mecz o 3. miejsce zostaną rozegrane w niedzielę w Kolonii. Starcie o to, kto stanie na najniższym stopniu podium, rozpocznie się o godzinie 15. Z kolei mecz o złoty medal wystartuje o 17:45.

• Mecz o 3. miejsce: Szwecja – Niemcy, godz. 15:00
  • Finał: Francja – Dania, godz. 17:45