Eurobasket U20. Polacy z czwartą porażką w turnieju

Aktualizacja: 13 lip 2023, 10:05
12 lip 2023, 21:59

Reprezentacja Polski do lat 20 nie zapamięta dobrze zmagań w tegorocznym Eurobaskecie. W fazie grupowej młodzi koszykarze przegrali wszystkie mecze. Biało-czerwonym nie poszło lepiej w play-offach. W środę lepsi od naszych zawodników okazali się Francuzi, którzy wygrali 89:55.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Francuzi nie dali Polakom żadnych szans w 1/8 finału

Polacy rywalizację na Eurobaskecie U20 rozpoczęli w grupie C. Pierwszy mecz nasi zawodnicy rozegrali z Grekami, w którym przegrali 67:72. W kolejnych spotkaniach nie było lepiej. Biało-czerwoni ulegli zarówno Chorwatom (53:64), jak i Litwinom (68:73). Trzy porażki sprawiły, że młodzi koszykarze zajęli ostatnie miejsce w swoim zbiorze.

Ponieważ w całym turnieju bierze udział tylko 16 zespołów, Polacy z automatu awansowali do 1/8 finału. Słabe rezultaty sprawiły jednak, że fazie play-off musieli zmierzyć się z Francuzami, zwycięzcami grupy D. Nadzieja na korzystny rezultat i awans do ćwierćfinału od początku była więc bardzo mała.

W środowy wieczór cudu nie było. Francuzi już w pierwszej kwarcie udowodnili, czemu umieszcza się ich w gronie faworytów do końcowego triumfu. Trójkolorowi wygrali tę część meczu 30:11. W drugiej kwarcie jeszcze podwyższyli swoje prowadzenie. Na półmetku na tablicy wyników widniał rezultat 46:19.

Im bliżej było do końca spotkania, tym lepiej grali Polacy. To nie wystarczyło jednak do nadrobienia strat. Polacy wygrali co prawda trzecią kwartę (21:18), ale ostatecznie w całym meczu ulegli 89:55. Trójkolorowi w ćwierćfinale zmierzą się z Serbami.

Nasi zawodnicy powalczą natomiast z Włochami w drabince przegranych (miejsca 9-16). Mecz z koszykarzami z Półwyspu Apenińskiego rozegrany zostanie w czwartek o godzinie 20:00.