Europejska federacja lekkiej atletyki wyróżniła Annę Kiełbasińską! “Jest mentorką dla młodych sportowców”

paź 23 2023, 15:39

Podczas gali Golden Tracks w Wilnie Anna Kiełbasińska odebrała wyjątkową nagrodę Women’s Leadership Award. Europejska Federacja Lekkiej Atletyki uznała, że Polka zasłużyła na wyróżnienie, bo podejmowane przez nią działania pomagają sportowcom, którzy rozpoczynają profesjonalną karierę. 

Anna Kiełbasińska pierwszą Polką z nagrodą Women’s Leadership Award

Do przyznawanej co dwa lata nagrody nominowanych było ponad dwadzieścia kobiet związanych w różny sposób z lekką atletyką. Po raz pierwszy w historii laureatką została Polka. Europejska federacja zdecydowała, że Anna Kiełbasińska zasłużyła na wyróżnienie, bo sprawując funkcję przewodniczącej komisji zawodniczej PZLA pełni rolę mentorki dla młodych zawodników.

– Jest to dla mnie niebywałe wyróżnienie oraz wielkie przeżycie. Nie ukrywam, że ta nagroda jest dla mnie trochę zaskoczeniem, ale jednocześnie też jest ogromnym zaszczytem. Cieszę się również, że dostaję ją jako Polka, w tym ważnym dla mojego kraju czasie – powiedziała medalistka olimpijska z Tokio i brązowa medalistka tegorocznych halowych mistrzostw Europy.

– Przykro patrzeć na podział ról i stanowisk w związkach sportowych, gdzie udział kobiet to jedynie 10%, a przecież na stadionie mamy podział 50/50. Na szczęście obserwuję też, że jest coraz więcej kobiet, które garną się do tego, by być częścią realnych zmian. Nie boją się i wcale nie czują się gorsze. Co więcej maja wiele wartości do zaoferowania tak, aby sport się rozwijał i każdy czuł, że jest słyszany – stwierdziła Anna Kiełbasińska.

Podczas gali przyznano również inne nagrody m.in. dla najlepszej zawodniczki i najlepszego zawodnika 2023 roku.

Paweł Fajdek złożył deklarację. “Na igrzyska do Paryża jadę po złoto”

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA