Paweł Fajdek złożył deklarację. “Na igrzyska do Paryża jadę po złoto”

20 paź 2023, 11:08

Paweł Fajdek jak dotąd trzykrotnie rywalizował na igrzyskach olimpijskich, z czego o dwóch pierwszych występach zapewne chce jak najszybciej zapomnieć. Po wywalczeniu brązowego medalu w 2021 roku w Tokio, teraz 35-latek zapowiedział, że w przyszłym roku do Paryża pojedzie po złoto.

Fajdek chce zdobyć złoto na IO 2024

2023 rok nie był dla Pawła Fajdka szczególnie udany. W rozgrywanym w dniach 11-12 marca w portugalskiej Leirii Pucharze Europy w rzutach zajął dopiero szóste miejsce. Rywalizację ukończył z wynikiem 72,57 m. W drugiej połowie sierpnia nie zdołał natomiast obronić tytułu mistrza świata z 2022 roku z Eugene. Na MŚ w Budapeszcie był dopiero czwarty (80,00 m).

Teraz przed Fajdkiem kolejny cel, jakim jest możliwie jak najlepsze przygotowanie do przyszłorocznych igrzysk olimpijskich w Paryżu. W rozmowie ze Sport.pl 35-latek zapowiedział, że do stolicy Francji pojedzie z nadzieją na wywalczenie złota.

Gdybym przed mistrzostwami świata w Budapeszcie miał jeszcze dwa tygodnie czasu, to rzuciłbym w konkursie 82 metry i spokojnie bym to wygrał. Taki był plan, nie udało się, ale w 2024 roku będziemy mieli mistrzostwa Europy i igrzyska olimpijskie, tam pojadę po to, żeby wziąć złote medale, wpakować je do kieszeni i tyle – powiedział.

Fajdek z jednym medalem na igrzyskach olimpijskich

Karierę olimpijską Fajdek rozpoczął w Londynie w 2012 roku, ale nie zdołał przejść wówczas nawet kwalifikacji. Cztery lata później jechał do Rio de Janeiro jako jeden z faworytów. Miał bowiem już na swoim koncie dwa tytyłu mistrza świata i mistrzostwo Europy. Wynik był jednak daleki od oczekiwań – tak jak w Londynie, nie zdołał przejść kwalifikacji i zajął dopiero 17. miejsce.

W przypadku Fajdka powiedzenie “do trzech razy sztuka” miało zastosowanie w 2021 roku na igrzyskach w Tokio. Ostatecznie wywalczył brązowy medal, a do drugiego Eivinda Henriksena straciła tylko pięć centymetrów. Ze złota cieszył się Wojciech Nowicki.

Zmiany u Marii Andrejczyk. W końcu znalazła nowego trenera

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA