EUROVOLLEY 2017, III dzień: Pierwsza wygrana Polaków i blisko sensacji w meczu Serbów z Estonią

Aktualizacja: 27 sie 2017, 12:28
26 sie 2017, 23:25

Kolejny dzień polskich mistrzostw dobiegł końca.Mamy pierwsze zwycięstwo Polaków.A pogromcy biało-czerwonych Serbowie mocno meczyli się z Estonią.

Grupa A (Gdańsk/Warszawa)

Polska – Finlandia 3:0(25:23, 25:21, 25:19)

Biało-czerwoni nie najlepiej weszli w mecz ale szybko opanowali sytuację i wygrali pierwszego seta.W kolejnych było tylko lepiej,choć Finowie próbowali powstrzymać grę Polaków to podopieczni trenera Ferdinando de Georgiego nie pozwolili na to.Trener zdecydował dzisiaj i wprowadzał zmiany.Mamy wygraną teraz czas na Estonię która dziś była blisko pokonania Serbów.

Serbia – Estonia 3:2(25:23, 16:25, 21:25, 25:20, 15:12)

Blisko, blisko sensacji. Chyba nie wielu kibiców spodziewało się że Serbowie po zwycięstwie 3:0 z reprezentacją Polski będą mieli  tak duże problemy z Estończykami.Jak się okazało teoretycznie najsłabszy rywal w naszej ,,polskiej” grupie  też potrafi grać w siatkówkę.Podopieczni trenera Cretu zagrali bardzo dobre spotkanie i prowadzili już 2:1.Jednak Serbowie doprowadzili do tie-breaka i wygrali z Estończykami tracąc punkt.

Grupa C (Kraków)

Rosja – Słowenia 3:0(27:25, 30:28, 25:22)

Mogła być kolejna niespodzianka. Jednak tak się nie stało. Wicemistrzowie Europy sprzed dwóch lat nie wykorzystali swoich szans w meczu z reprezentacją Rosji. Słowenia przez pierwsze dwie partię przewodziła w grze aby w końcówkach oddać rywalom wygraną. W ostatnim secie Rosjanie nie pozostawili jednak złudzeń że są lepszą drużyną i wygrali pewnie w trzech setach i prawie  mają awans do ćwierćfinału.

Bułgaria -Hiszpania 3:0(25:15, 28:26, 25:21)

Bułgaria pokazała że słusznie była faworytem w tym meczu.Właściwie pierwszy set bez większych problemów Bułgaria wygrała z Hiszpanią.W drugiej partii gra toczyła się w końcówce na przewagi.Ale Bułgarzy wytrzymali i wygrali do 26.Trzeci set był tym ostatnim i Hiszpanie przegrali w trzech setach.