EUROVOLLEY 2017: Szybkie zwycięswto Rosjan!

2 wrz 2017, 22:31

W drugim półfinałowym meczu siatkarskich mistrzostw europy LOTTO EUROVOLLEY POLAND 2017 rozgrywanych w Polsce spotkały się reprezentacja Rosji i Belgii.Ten półfinał był pokazem siły siatkarzy Rosji, a Belgowie nie potrafili przeciwstawić się Spornej.

Pierwszy punkt w spotkaniu po ataku zdobyli Rosjanie,w ataku znalazł się nietypowo rozgrywający Sergey Grantin.Podopieczni trenera Heynena źle rozpoczeli tą partię od pierwszych piłek Rosjanie przejeli inicjatywe 4:0.Do pierwszej przerwy grał tylko jeden zespół – Rosjanie.Belgowie nie potrafili przeciwstawić się dobrej grze rywali.Na przerwę schodziliśmy z wynikiem 8:2.Podopieczni trenera Szlapnikowa utrzymywali skuteczną gre i kilka punktów przewagi 14:8, a na drugim czasie techincznym Belgowie mieli 7 punktów straty.Dwa kolene oczka padły łupem Rosjan po bardzo dobrych zagrywkach Michajlova.Do samego końca premierowej odsłony Belgowie nie poprawili swojej gry i przegrali do 14.

Od początku drugiej partii Rosjanie zdobyli dwa punkty przewagi 4:2.Do pierwszej przerwy technicznej Rosjanie utrzymali swoja przewage sprzed kilku minut 8:6.Dwa kolejne punkty zdobyli podopieczni trenera Szlapnikowa.W tym momencie trener Belgów Vital Heynen poprosił o czas.Niestety kolejne akcje nie potoczyły sie po myśli Belgów.Przy wyniku 15:10 kolejny czas wykorzytał trener Heynen.W kolejnych akcjach gra była wyrównana,ale przewaga Rosjan nie zmalała,ciągle utrzymywali pięć punktów zaliczki 20:15.Końcówka seta zdecydowanie należała do Rosjan i po świetnych zagrywkach Michajlova i po błedzie Belgii wygrała zdecydowanie 25:17.

Trzecia partia podobnie jak i druga rozpoczęła się wysoką przewagą Rosjan 5:1.Dalsza gra potopiecznych trenera Szlapnikova nakręcała sie i prowadzenie rosło, już na przerwie technicznej Rosjanie objeli prowadzenie 8:2.W dalszej części Belgowie nie grali skuteczniej,przewaga Rosjan na przerwie technicznej była już sześciopunktowa 16:10.Podopieczni trenera Heynena robili za dużo błędów  własnych,wynik dla Belgów był coraz bardziej niekorzystny 21:11.Do końca seta Rosjanie pokazali skuteczna i wyrównana grę,lepiej rozwiązywali swoje akcje i wygrali cały mecz w trzech partiach.

Rosja – Belgia 3:0 (25:14, 25:17, 25:17)

Rosja: Ilja Własow, Artiom Wolwicz, Siergiej Grankin, Dmitrij Wołkow, Jurij Biereżko, Maksym Michajłow, Roman Martyniuk, Maksym ŻygałowWalentin Gołubiew (L), Jegor Kliuka, Aleksander Butko

Belgia:Bram Van Den Dries, Sam Deroo, Pieter Verhees, Simon Van De Voorde, Mathias Valkiers, Tomas Rousseaux, Lowie Stuer ,Francois Lecat, Gert Van Waale, Jelle Ribbens , Ruben Van Hirtum, Stijn D’Hulst, Kevin Klinkenberg