niedziela, 2 października, 2022

Ewa Swoboda tuż za podium na 100 m. Dramat Pawła Wiesiołka

Ewa Swoboda zajęła czwarte miejsce w biegu na 100 metrów podczas mistrzostw Europy w lekkoatletyce w Monachium. Polska sprinterka ukończyła rywalizację z czasem 11,18 i straciła do brązowego medalu 0,18 sekundy. Istny dramat z kolei przeżywa Paweł Wiesiołek, który z powodu kontuzji wycofał się z dalszej walki wśród najlepszych wieloboistów.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Ewa Swoboda czwarta na 100 metrów

Wielkie nadzieje wiązaliśmy ze startem Ewy Swobody w biegu na 100 metrów podczas lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Monachium. Polka z uwagi na przynależność do ścisłej światowej czołówki nie musiała brać udziału w eliminacjach. Rywalizację rozpoczęła dopiero od półfinału, w którym nasza rodaczka pokazała się z naprawdę dobrej strony.

W finale 25-latka świetnie wystartowała, ale tylko na początku dystansu utrzymywała się wśród najlepszych. Ostatecznie polska sprinterka nie dała rady dotrzymać kroku rywalkom i nie włączyła się do walki o medale. Swoboda wpadła na metę jako czwarta z wynikiem 11,18 sekundy. Urodzona w Żorach zawodniczka straciła 0,18 sekundy do podium.

Paweł Wiesiołek wycofał się z powodu kontuzji

Kolejny wielki dramat przeżywa natomiast Paweł Wiesiołek, który musiał wycofać się z rywalizacji w dziesięcioboju z powodu kontuzji. Wydawało się, że wszelkie kłopoty zdrowotne Polak ma już za sobą. Jednak po kilku konkurencjach nasz wieloboista zaczął się uskarżać na powrót urazu. Ta informacja to cios dla sportowca i polskich kibiców.

– Kontuzja wraca jak bumerang. Walka była do samego końca, ale niestety musiałem zrezygnować z dalszej rywalizacji. Nie tak wyobrażałem sobie koniec sezonu. Dzięki za doping i trzymanie kciuków bez was nie byłoby mnie tutaj – napisał lekkoatleta na swoim Instagramie.

Wiesiołek nie przystąpił wczoraj do wieczornej sesji i zrezygnował przed rzutem oszczepem. Zawodnik po pierwszym dniu imprezy w Monachium zajmował piąte miejsce w dziesięcioboju i miał realną szansę na medal.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Reprezentacja Polski przywiezie z ME 12 medali? Oceniono szansePodobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imięNajnowsze

Udostępnij

SOCIAL MEDIA