Reprezentacja Polski przywiezie z ME 12 medali? Oceniono szanse

16 sie 2022, 19:32

Magazyn “Athletics Weekly” ocenił szanse naszych reprezentantów podczas trwających lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Monachium. Według dziennikarzy reprezentacja Polski powinna sięgnąć po dwanaście krążków.

Wyliczenia magazynu “Athletics Weekly”

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Reprezentacja Polski liczy 81 osób – 42 kobiety i 39 mężczyzn. Według “Athletics Weekly” nasi lekkoatleci zdobędą dwanaście medali. Oznaczałoby to wyrównanie osiągnięcie z trzech poprzednich czempionatów. Tyle medali Polacy przywieźli z Berlina (2018), Amsterdamu (2016) i Zurychu (2014). Więcej razy na podium mają stanąć kobiety (siedem) niż mężczyźni.

Cztery lata temu w stolicy Niemiec polscy sportowcy sięgnęli po aż siedem złotych medali. Jednak aktualnie przewidywania “Athletics Weekly” nie są aż tak optymistyczne. Na najwyższym stopniu podium dziennikarze widzą tylko czwórkę Polaków: Pawła Fajdka w rzucie młotem, Patryka Dobka na 800 metrów, Katarzynę Zdziebło w chodzie sportowym i sztafetę 4×400 metrów kobiet.

Reprezentacja Polski przywiezie 12 krążków?

Do srebrnych medali typowani są Wojciech Nowicki i Malwina Kopron (rzut młotem), Sofia Ennaoui (1500 metrów) i Natalia Kaczmarek (400 metrów). Teraz już wiemy, że Kopron na pewno nie zdobędzie krążka. Zresztą, podobnie jak Konrad Bukowiecki, któremu dziennikarze powiesili na szyi brązowy medal w pchnięciu kulą.

Poza tym “Athletics Weekly” rozdaje brązowe medale Pii Skrzyszowskiej (100 metrów przez płotki), Adriannie Sułek (siedmiobój) oraz sztafecie 4 x 400 m mężczyzn. Zdaniem dziennikarzy magazynu tuż za podium uplasują się Anna Kiełbasińska (400 metrów), Karol Zalewski (400 metrów), Olga Niedziałek (chód sportowy), Damian Czykier (110 metrów przez płotki). Natomiast szanse najlepszej polskiej sprinterki. Ewy Swobody, oceniane są na piąte miejsce na 100 metrów.

Póki co, Polska zdobyła dotychczas jeden złoty medal (Aleksandra Lisowska w maratonie) i jeden brązowy (maraton drużynowo). Lekkoatletyczne mistrzostwa Europy rozpoczęły się w poniedziałek 15 sierpnia i potrwają do 21 dnia tego samego miesiąca.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Aleksandra Lisowska złotą medalistką! Jest też brąz w klasyfikacji drużynowej

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA