Ewelina Wojnarowska z brązowym medalem!

16 cze 2015, 09:29

To już piąty dzień Igrzysk Europejskich w Baku i kolejny medal powędrował do Polski. Tym razem po brąz, na dystansie 500 m, wywalczyła kajakarka, Ewelina Wojnarowska.

Polka do srebra, które zdobyła Yvonne Schuring, straciła ponad sekundę. Natomiast czwartej Białorusince do medalu zabrakło 118 tys. sekundy. Złoto zdobyła Węgierka, Danuta Kozak.

Z kolei kajakarki Beata Mikołajczyk oraz Karolina Naja zajęły 6. miejsce. Na dystansie 1000 metrów złoty medal wywalczyła dwójka z Serbii, srebro z Rumunii, a brąz z Węgier.

Swój finał ma także już za sobą męska czwórka. Polacy w składzie Rafał Maroń, Paweł Florczak, Paweł Szandrach oraz Mariusz Kujawski uplasowali się na ósmym miejscu. 1 km najszybciej zdołali pokonać Węgrzy. Za nimi dopłynęli Rosjanie oraz Białorusini.