EYOF: Polacy zaczynają turniej od przegranej

24 lip 2017, 15:06

Dzisiaj, tj 24 lipca reprezentacja Polski kadetów rozpoczęła walkę w Olimpiadzie Młodzieży. Podczas fazy grupowej czekają ich mecze z Czechami, Węgrami i Rosjanami. W pierwszym spotkaniu zmierzyli się z naszymi południowymi sąsiadami.

Mecz z obecnymi mistrzami Europy, Czechami zdecydowanie nie był łatwy. Pierwsze dwa sety padły łupem Biało-Czerwonych, zdecydowanie to oni byli zespołem, który miał kontrolę nad przebiegiem spotkania. W trzeciej odsłonie Czesi spokojnie prowadzili swoją grę, co pozwoliło im objąć przewagę. Popełniali mniej błędów i byli bardziej dokładni. W ten sposób udało im się wygrać trzecią partię. W kolejnym secie sytuacja wyglądała niemal identyczni. Poddenerwowani Polacy nie byli w stanie zakończyć meczu na swoją korzyść. Mistrzowie Europy wygrali również czwartą odsłonę i w ten sposób doprowadzili do tie-break’a. Piąty set był zdecydowanie najbardziej zacięty. Zwycięzcę poznaliśmy dopiero po krótkiej grze na przewagi. Zespoły zacięcie walczyły i długo żaden nie mógł wyjść na prowadzenie. Ostatecznie spotkanie zakończyło się na korzyść Czechów.

Kolejnym rywalem grupowym naszych kadetów będzie reprezentacja Rosji. Mecz odbędzie się 25 lipca o godzinie 11:30.

Polska – Czechy 3:2 (25:21, 25:21, 20:25, 23:25, 15:17)

Polska: Rajsner, Czyrniański, Jezierski, Kapica, Firszt, Michalak, Szymura, Prokopczuk, Zaguła, Adamczyk, Slugocki, Grygiel

Czechy: Piskacek, Polak, Svoboda, Vasina, Horak, Sotola, Pavlicek, Rohacek, Drozen, Sluc, Toman, Varous