EYOF: Porażka kadetek, wygrana Polaków!

28 lip 2015, 08:19

Polscy kadeci bardzo dobrze rozpoczęli zmagania w XIII Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy rozgrywanym w Tbilisi. “Biało-czerwoni” na inaugurację turnieju wygrali z ekipą gospodarzy 3:0. Niestety tego samego nie można powiedzieć o reprezentacji kadetek – polskie siatkarki uległy drużynie Serbii 0:3.

W dwóch pierwszy setach ekipa Gruzji stawiała trudne warunki gry, jednak podopieczni Sebastiana Pawlika pokazali wolę walki i wygrali. W trzecim secie determinacja gospodarzy wyraźnie osłabła, a rozpędzeni Polacy nie pozostawili rywalom złudzeń i praktycznie rozbili ich 25:13.

Dzisiaj nasi siatkarze zmierzą się z reprezentacją Rosji.

Polska – Gruzja 3:0 (25:23, 27:25, 25:13)

Polska: Droszyński (2), Ziobrowski (16), Woch (3), Kochanowski (3), Fornal (16), Kwolek (10), Masłowski (libero) oraz Niemiec, Domagała (2), Kozub (1) i Szymański (1)
Gruzja: Nutsbidze (13), Tsiklauri (4),  Tsukhishvili (7), Tskhomaria (7), Chokheli (1), Mgaloblishvili (2), Buadze (libero) oraz Kakauridze (1)

Polskie kadetki z kolei zaliczyły falstart. W pierwszym secie nie potrafiły odnaleźć się na boisku, co poskutkowało jedynie 13 punktami na ich koncie. W drugiej partii odnalazły swój rytm gry i nie odpuszczały rywalkom. Niestety w końcówce zabrakło im odrobiny szczęścia i musiały uznać wyższość ekipy Serbii. Co prawda, w trzeciej partii podopieczne Andrzeja Pecia również walczyły, jednak Serbki po raz kolejny okazały się silniejsze.