EYOF: Ważne zwycięstwo Polek!

28 lip 2015, 21:29

Po wczorajszej przegranej z ekipą Serbii, polskie kadetki wracają do gry. Drugiego dnia zmagań w stolicy Gruzji w ramach Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy “Biało-czerwone” po zaciętej walce pokonały reprezentację Czech 3:2.

Mimo iż, na początku spotkania Polki popełniały sporo błędów i w pierwszej partii uległy rywalkom 17:25, w drugim secie już odbudowały swoją grę i postawiły trudne warunki gry. Rywalki co prawda wcale nie zamierzały odpuszczać, jednak to “Biało-czerwone” wyszły zwycięsko z tego starcia i w setach był remis 1:1. Podbudowane zwycięstwem w poprzedniej partii podopieczne Andrzeja Pecia dobrą dyspozycję i wysoką skuteczność również w następnym secie, którego wygrały 25:19. Niestety w czwartej partii Czeszki ponownie się “obudziły” i po wyrównanej walce set padł ich łupem. Na szczęście w decydującej partii Polki maksymalnie się zmobilizowały i dzięki temu mogły cieszyć się ze zwycięstwa nad rywalkami.

Jutro nasze siatkarki zmierzą się z reprezentacją Belgii i nadal mają szansę na awans do strefy medalowej.

Polska – Czechy 3:2 (17:25, 25:23, 25:19, 26:28, 15:10)