Strona główna Siatkówka Polacy za granicą Fabian Drzyzga: Nie zostanę w Nowosybirsku. Pożegnaliśmy się już z władzami klubu,...

Fabian Drzyzga: Nie zostanę w Nowosybirsku. Pożegnaliśmy się już z władzami klubu, trenerami i kolegami

0
Polska – Belgia 04.09.2018 r. Szczecin Fot. Karolina Koster

Podobnie jak w Polsce, również w Rosji rozgrywki zostały zakończone wcześniej. Różnica jest taka, że u naszych sąsiadów faza zasadnicza zdążyła się zakończyć, dlatego też przyznano medale. Złoto przypadło Lokomotivowi Nowosybirsk, zespołowi Fabiana Drzyzgi.

Nasz rozgrywający występował w lidze rosyjskiej od sezonu 2018/2019. Wtedy Lokomotiv zakończył rozgrywki na 5. miejscu. W tym roku nieustannie utrzymywał się na czele tabeli i ostatecznie zakończył fazę zasadniczą na pierwszym miejscu, co w obecnych okolicznościach przyniosło złoto.

Drzyzga ogłosił jednak, że to był jego ostatni sezon w zespole z Nowosybirska.

“Jako drużyna nie czujemy jednak, że ktoś dał nam coś za darmo. Od samego początku wykonywaliśmy świetną robotę, co przyniosło znakomite efekty. Nigdy nie można przewidzieć, który mecz będzie naszym ostatnim” – czytamy w wywiadzie przeprowadzonym dla TVP Sport – “Nie jest tajemnicą, że nie zostanę w Nowosybirsku. Pożegnaliśmy się już z władzami klubu, trenerami i kolegami. Te dwa lata spędziłem w najbardziej profesjonalnym klubie, w którym do tej pory grałem. Nie mogę o nim powiedzieć złego słowa. Same plusy” – wyjaśnił zawodnik.

Nie jest jeszcze wiadomo jaki kierunek obierze rozgrywający.

Źródło: sport.tvp.pl

Komentarze