Fabian Urbański pierwszym polskim mistrzem świata kadetów w boksie

Aktualizacja: 4 gru 2023, 10:28
4 gru 2023, 09:27

Fabian Urbański, który na co dzień trenuje w Skorpionie Szczecin, jako pierwszy pięściarz w historii Polski został mistrzem świata kadetów. Biało-czerwony zawodnik na ringu w Erywaniu wygrał wszystkie pięć walk.

Nie tylko Urbański. Cztery medale dla Polaków w Armenii

Reprezentacja Polski znakomicie spisała się podczas bokserskich mistrzostw świata zorganizowanych w Armenii. Nasi reprezentanci przywieźli z Erywania aż cztery medale. Brązowe krążki wywalczyli Zuzanna Gołębiewska (54 kg, RUSHH Kielce), Oskar Grodzicki (52 kg, Kujawia Boks Włocławek) i Igor Soczówka (54 kg, Skorpion Szczecin).

Złoty medal do Polski przywiózł natomiast Fabian Urbański. W swoich debiucie w mistrzostwach świata kadetów szczeciński pięściarz wygrał wszystkie pięć walk. Po drodze do finału Polak poradził sobie z Kazachem Berdalym, Białorusinem Matskevichem, Albańczykiem Kocim i Niemcem Nimanim.

W finale Urbański poradził sobie z Samvelem Siramargyanem, reprezentantem gospodarzy. Po dwóch rundach sędziowie uznali, że zawodnik z naszego kraju wygrał 4:1 (29-28, 29-28, 29-28, 29-28, 28-29). Tym samym został pierwszym w historii Polski mistrzem świata kadetów w kategorii 70 kg. Wcześniej młody zawodnik startował w mistrzostwach Europy kadetów, gdzie sięgnął po brązowy i srebrny medal.